Counter-Strike 2: nowa i ulepszona wersja popularnej gry – CS2 jako bezpłatna aktualizacja

Counter-Strike 2: nowa i ulepszona wersja popularnej gry

Po wielu tygodniach plotek Valve w końcu wydało publiczne ogłoszenie wprowadzające Counter-Strike 2 (CS2) jako bezpłatną aktualizację do popularnej Counter Strike globalna ofensywa. Oczekuje się, że gra będzie zawierać odświeżone mapy, ulepszone oświetlenie, modyfikacje granatów dymnych, nowy system serwerów z sub-tickami i wiele więcej. Gra ma być dostępna latem 2023 roku.

Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO)

Counter Strike globalna ofensywa to taktyczna strzelanka pierwszoosobowa 5 na 5, w której dwie drużyny rywalizują w wielu rundach trybów gry opartych na celach, aby wygrać wystarczającą liczbę rund, aby wygrać mecz. Gra ma konfigurację atakujący kontra obrońcy i nie ma odradzania się, co oznacza, że ​​jeśli gracz zostanie wyeliminowany, nie odrodzi się aż do następnej rundy.

Główny cel gry zależy od drużyny, w której aktualnie grasz. Celem drużyny terrorystów jest podłożenie i skuteczne zdetonowanie bomby w określonym miejscu, a celem drużyny antyterrorystów jest rozbrojenie podłożonych bomb i ratowanie lub pilnowanie zakładników. Drużyna może również wygrać po całkowitym wyeliminowaniu drużyny przeciwnej. Każda gra składa się z kilku rund, w których obie drużyny na zmianę grają każdą frakcją. Na początku każdej rundy gracze modyfikują swój arsenał, wydając pieniądze zarobione w poprzednich rundach.

CS:GO została opracowana przez Valve Corporation i Hidden Path Entertainment i udostępniona publicznie w 2012 roku. Gra wymaga szybkiego czasu reakcji, perfekcyjnego celowania w piksele i świadomości mapy, a aby się wyróżniać, gracze muszą posiadać umiejętności strategicznego myślenia i być w stanie bezproblemowo pracować jako zespół.

Historia Counter-Strike’a

Pierwszy oficjalny tytuł Kontratak został wydany w 2000 roku. Gra została początkowo pomyślana jako mod Pół życia, a została stworzona przez Valve i Sierra Studios. The Pół życia mod został stworzony nieoficjalnie przez twórców i fanów gry Minh Le i Jess Cliffe i szybko zyskał popularność i trakcję. W 2000 roku piąta wersja beta programu Pół życia mod został wydany, w końcu przykuwając uwagę dewelopera Valve, który dostrzegł potencjał w modzie i postanowił wesprzeć Le i Cliffe oraz pomóc im kontynuować pracę. Po zatrudnieniu duetu i współpracy z nimi nad dalszym rozwojem tytułu, Valve wydało pierwszą wersję niebeta Kontratak we wrześniu 2000 r.

Oryginalny Kontratak został następnie w 2004 r Counter-Strike: stan zero, opracowany przez Turtle Rock Studios. Osiem miesięcy później Valve wypuściło Counter-Strike: Źródłoremake oryginału Kontratak i pierwsza z serii działająca na nowo stworzonym przez Valve silniku Source. CS:GO, czwarta gra z serii, została wydana w