Powrót słynnego punktu boostowania na mapie Vertigo w Counter-Strike 2 po usunięciu z CSGO

Counter-Strike 2: Vertigo zawiera powrót pewnego infamiznego miejsca do boostowania, które zostało usunięte w CSGO.

Unikalne boosty na mapach

Znajomość miejsc do boostowania w CS może nie być najważniejszą umiejętnością do opanowania gry, jednak można śmiało powiedzieć, że znajomość wymierzanych granatów jest o wiele ważniejsza. Niemniej jednak, miejsca do boostowania mogą być bardzo pomocne, gdy potrzebujemy przewagi nad drużyną przeciwną.

Czy to zakątek służący do strzelania do celów, czy też miejsce, w którym możesz się schować przed wrogami, na każdej mapie znajdują się unikalne boosty, które dają ci przewagę.

W 2022 roku pewne miejsce do boostowania na mapie Vertigo wywołało dyskusję na temat jego zgodności z zasadami turniejów CSGO, ponieważ gracze mieli z niego niesamowity kąt do zabijania przeciwników stojących na rampie A. Okazało się, że jest ono zgodne z zasadami, ale w końcu zostało usunięte z gry.

Czy powrót boosta na Vertigo jest dozwolony?

Jednakże, dzięki CS2 i przeprojektowaniu wszystkich map, włączając w to Vertigo, to szczególne miejsce do boostowania powraca. Zauważone po raz pierwszy przez gracza CS na Twitterze o nicku JoJo, boost działa tak samo jak w CSGO, gdzie gracz może zostać podniesiony na wyższe miejsce, tuż za A Sandbags, i ma so-called pixel walk, który pozwala mu schować się za ścianą, jednocześnie osłaniając się przed przeciwnikami i mając widoczność na kąt, skąd można obserwować rampę A.

Przyczyna, dla której ten boost jest tak dobry, polega na tym, że nadchodzący od rampy A przeciwnicy nie zauważają podniesionego gracza. Aby ich zneutralizować, muszą być w pobliżu Sandbags lub w pobliżu celu, co może być już zbyt późne.

Boost oraz jego zgodność zasadami w meczach profesjonalnych zostały początkowo zauważone przez youtubera CS o pseudonimie NarT, który pokazał go w jednym ze swoich filmów. Kilku zawodników, takich jak flashie z NAVI, zostało poinformowanych przez administratorów ESEA, że jest on zgodny z zasadami.

Jednak sędzia ESL, Michal Slowinski, stwierdził, że to boost jest niedozwolony, co spowodowało zamieszanie wśród niektórych graczy. W końcu Valve usunęło pixel walk z Vertigo, uniemożliwiając próby wykorzystania tego boosta. Jednak teraz jest on z powrotem w CS2, przynajmniej na razie, chociaż nie jest pewne, czy Valve znowu go usunie.

Źródło : www.bing.com