Jak Intel Arc poprawił wydajność swoich kart graficznych? | PCWorld

Intel Arc: jak firma poprawiła wydajność swoich kart graficznych w ciągu ostatnich 6 miesięcy

Minęło sześć miesięcy, odkąd Intel wkroczył na rynek kart graficznych do komputerów stacjonarnych, zdominowany przez Nvidię i AMD w duopolu trwającym ponad dwie dekady. Prawdopodobnie wiesz wszystko o sprzęcie Intel Arc, ale Keith May z PCWorld skrupulatnie dokumentuje drugą stronę równania: oprogramowanie sterownika karty graficznej firmy Intel.

W ostatnim wpisie z jego comiesięcznej serii widzimy, jak bardzo Intelowi udało się poprawić w ciągu ostatniego roku. Werdykt? Krótko mówiąc, Intel zauważalnie poprawił wydajność kart Arc dzięki aktualizacjom oprogramowania, tak jak obiecał to zrobić przy uruchomieniu linii.

Poprawa wydajności dzięki aktualizacjom

Dzięki imponującym ośmiu głównym aktualizacjom w ciągu zaledwie sześciu miesięcy wydajność została stale poprawiona w wielu różnych grach, a karty są bardziej stabilne dzięki teraz znacznie lepszemu pakietowi oprogramowania Arc Control.

„Ogólny pogląd, jaki do tej pory zaobserwowałem, jest taki, że Intel faktycznie zmierza we właściwym kierunku” — mówi Keith.

Testy wydajności

Większość gier testowanych na Arc A750 i A770 wykazała poprawę ogólnej liczby klatek na sekundę o 5 do 10 procent, przy czym przynajmniej niektóre zyski w 1-procentowym spadku wskazują na poprawę stabilności.

Gry, które nie były dostępne sześć miesięcy temu, zostały przetestowane z ich sterownikiem startowym. Te wyniki nie były uniwersalne — kilka takich gier Oglądaj Legion Psów były mniej więcej statyczne, zwłaszcza jeśli działały na nowszej technologii, takiej jak DirecX12. Ten znacznie starszy Counter-Strike: GO odnotował największe korzyści — poprawę wydajności nawet o 30 w porównaniu ze sterownikiem startowym.

Chociaż ogólna stabilność sprawiła, że ​​te oparte na wartości karty nie były łatwą rekomendacją w momencie premiery, Keith twierdzi, że od tego czasu nie stanowiło to większego problemu, usuwając jedną z największych przeszkód napotykanych przez konsumentów dla tego nowego gracza na rynku GPU. (Tylko upewnij się, że włączyłeś resizable BAR, jedną z kluczowych technologii, dzięki którym te karty są opłacalne.)

Xe Super Sampling

Xe Super Sampling, odpowiedź Intela na DLSS Nvidii i AMD Fixelity FX Super Resolution, również wykazuje obiecujące przyspieszenie w grach, które je obsługują.

Aby uzyskać więcej szczegółowych informacji na temat technologii gier komputerowych, zasubskrybuj PCWorld na YouTube!

Źródło: PCWorld.