Poważny haker „CS:GO” kradnie skórki za 1,6 miliona dolarów


Choć dla niektórych może to zabrzmieć dziwnie, wirtualna broń na broń i noże w Counter Strike globalna ofensywa są licytowane za zdumiewające kwoty. Coś, co kiedyś było prostą formą dostosowywania postaci, od tego czasu rozrosło się w lukratywną gospodarkę i rynek skórek, niezależnie od gry, z której się wywodzi. W rzeczywistości nic nie różni się od szykownej skóry od jaskrawego żagla na desce windsurfingowej – to wyraz osobowości, choć bardzo drogi.

Niestety, niestety, z popularnego serwisu handlu skórkami CSMoney skradziono skórki o wartości 1,6 miliona dolarów w wyniku historycznego włamania dokonanego przez nieznaną grupę, jak wynika z raportu Dexerto. „Witryna CSMONEY jest tymczasowo niedostępna po ataku hakerskim tej nocy” ogłoszony strona 13 sierpnia. „Rozwiążemy problem i dołożymy wszelkich starań, aby przywrócić normalne funkcjonowanie strony. Nasz dział pomocy jest gotowy odpowiedzieć na Twoje pytania.”

W chwili pisania tego tekstu zidentyfikowano ponad 30 kont, które były powiązane z włamaniem, a fakt, że skradzione skórki otrzymali słynni handlowcy, prawdopodobnie rozpraszał uwagę. Nie jest również jasne, czy Valve pomoże w odkryciu tego, co poszło nie tak, ponieważ opinia Valve na temat zewnętrznych witryn handlujących skórkami nie jest zbyt przychylna. Niemniej jednak miejmy nadzieję, że skradzione skórki zostaną wyśledzone i zwrócone do CSMoney.

Źródło : https://www.gamingbible.co.uk/news/major-csgo-hack-16-million-in-skins-stolen-20220815