Portal 3 byłby teraz w fazie rozwoju, gdyby oryginalny pisarz miał swój sposób


Biorąc pod uwagę, jak zakończyła się ostatnia gra, o czym w ogóle miałby być Portal 3? (zdjęcie: Nintendo)

Erik Wolpaw z Valve jest chętny do stworzenia nowej gry Portal, ale wyjaśnia, dlaczego jej prezentacja nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać.

Minęło już ponad 10 lat Portal 2 i fani wciąż tęsknią za trzecią grą z klasycznej serii puzzli Valve. Nie są też jedynymi, ponieważ jeden z autorów serii wyraził również chęć pracy nad trzecim wpisem.

Erik Wolpaw, który był autorem obu głównych gier Portalu, powiedział w niedawnym wywiadzie: „Musimy uruchomić Portal 3. To moja wiadomość do… do kogokolwiek. Po prostu to zróbmy. Po prostu zróbmy to.

„Nie staję się też młodszy”, dodaje, mówiąc, że zbliża się do punktu, w którym będzie za stary, by pracować nad franczyzą.

Przyznaje jednak, że samo poproszenie Valve o zatwierdzenie nowej kontynuacji nie wystarczy. Chociaż obecnie jest zatrudniony w Valve i może się tym zająć, wyjaśnia, że ​​wszyscy tam pracują już nad czymś innym.

Musiał więc przekonać wystarczającą liczbę ludzi, aby porzucili to, co robią, i zamiast tego zaczęli pracować nad Portalem 3.

Przemawiając w podcaście KIWI TALKZ, powiedział: „Niestety nie mogę tego zrobić sam. … Zabranie 75 osób i próba stworzenia gry wiąże się z dużymi kosztami alternatywnymi”.

Odnosi się do powszechnego błędnego przekonania, że ​​ponieważ Valve nie wydaje zbyt często nowych gier, nic nie robi. „O ile wydaje się, że Valve często… to tylko grupa ludzi siedzących wokół basenu, popijających gin z tonikiem, wszyscy pracują. … Każdy jest policzony, chyba tak mówię. Wszyscy ludzie coś robią.

Wolpaw uważa również, że Portal 3 byłby opłacalny, ale sugeruje, że nie zarobiłby wystarczająco dużo pieniędzy, aby przekonać Valve do zielonego światła. „Problem polega na tym, że zarobisz pieniądze, ale jakie pieniądze zarobisz? Czy zamierzasz zarabiać pieniądze w Counter-Strike: Global Offensive? Prawdopodobnie nie.

„Ale powiedziawszy to, być może w każdej grze nie trzeba zarabiać pieniędzy w Counter-Strike: Global Offensive”. To ostatnie zdanie bezczelnie celuje w Gabe’a Newella, prezesa Valve.

Komentarze Wolpawa możecie usłyszeć pod 8:25 i 1:02:09 na poniższym filmie.

Valve z pewnością nie zapomniało o Portalu, który w tym roku pojawi się na Nintendo Switch w kompilacji dwóch gier. Wydano także kilka spin-offów w ciągu ostatnich 10 lat, z których najnowszym jest demo techniczne Steam Deck o nazwie Aperture Desk Job.

Oprócz gier Portal, Wolpaw napisał dla Psychonauts, Half-Life 2 i Left 4 Dead. Na krótko opuścił Valve, aby przyczynić się do Psychonauts 2, chociaż nie został uznany za swoją pracę.

Wrócił do Valve w 2019 roku i od tego czasu pisał dla wspomnianych wyżej Aperture Desk Job i Half-Life: Alyx.

Wyślij e-mail na adres gamecentral@ukmetro.co.uk, zostaw komentarz poniżej i Śledź nas na Twitterze

WIĘCEJ: Half-Life: kontynuacja Alyx i wyciek Cytadeli w głównej bazie danych Valve

WIĘCEJ : Steam Deck Valve cierpi z powodu reklamacji o drganiach przez pierwszych użytkowników

WIĘCEJ: Aktualizacja Half-Life 3: Valve wciąż nie zaczęło jej tworzyć

Śledź Metro Gaming na Świergot i napisz do nas na gamecentral@metro.co.uk

Więcej takich historii znajdziesz na naszej stronie o grach.

Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=FE3F59EFD9BC4DD5A762B0F109991448&url=https%3A%2F%2Fmetro.co.uk%2F2022%2F04%2F18%2Fportal-3-would-be-in-development-now-if-original-writer-had-his-way-16486200%2F&c=11278156965064600392&mkt=fr-fr