Pokimane, streamerzy Twitcha mogą uderzyć po oszustwie hazardowym o wartości 200 000 USD


Mizkif siedzi nad strumieniem z kocimi uszami.

Zrzut ekranu: Twitch / Mizkif

W sobotę streamer Twitcha o imieniu Abraham Mohammed, lepiej znany widzom jako Sliker, przyznał że oszukał fanów i innych twórców treści z co najmniej 200 000 $, aby sfinansować jego Counter Strike globalna ofensywa uzależnienie od hazardu. W odpowiedzi słynni streamerzy, tacy jak Imane „Pokimane” Anys, Matthew „Mizkif” Rinaudo i Devin Nash, koordynowali bojkot Twitcha w tygodniu świątecznym, aby zaprotestować przeciwko luźnej polityce platformy dotyczącej strumieni hazardowych.

CS:GO zawiera skórki broni, które mają wartość pieniężna na rynku Valve. Ponieważ najrzadsze skórki mogą być warte tysiące dolarów, strony zewnętrzne wykorzystują je jako „żetony do kasyna” do obstawiania wyników CS:GO mecze. Od 2016 r., rynek skin-betów miał szacowaną wartość 7 miliardów dolarów. Sliker otrzymywał pieniądze od fanów i innych streamerów pod fałszywym pretekstem, że jego konto bankowe jest zablokowane i że musi pożyczyć pieniądze, aby nie dopuścić do utraty zdolności kredytowej. Streamer Hasan „HasanAbi” Piker był jednym z tych, którzy przekazali Slikerowi gotówkę po tym, jak zwrócił się o pomoc, fałszywie mówiąc, że oprócz innych problemów finansowych i komplikacji, jego płatności z Twitcha nie dotarły przez ten miesiąc. Piker powiedział później, „Myślałem, że jest w potrzebie, myślałem, że legalnie potrzebuje pieniędzy”. Ale w sobotnim filmie Sliker przyznał, że mówienie ludziom, że po prostu nie ma pieniędzy, było podstępem.

we łzach spowiedź wideoSliker powiedział swoim widzom, że zaczął grać z CS:GO skórki, ale ostatecznie przeniósł się do obstawiania za prawdziwe pieniądze. Początkowo wykorzystywał pieniądze ze swojej pierwszej pracy i „cały” dochód z Twitcha, ale to mu nie wystarczało. Zaczął pożyczać pieniądze od innych streamerów, okłamując ich, dlaczego potrzebuje pieniędzy i na co zostaną przeznaczone. W filmie obiecał, że w końcu spłaci wszystkich wierzycieli.

„Zasługuję na karę. Cokolwiek się dzieje, dzieje się” – powiedział. „Nie wiem, co powiedzieć ludziom, od których pożyczyłem… to uosobienie hazardu. Chcę powiedzieć, żeby tego nie dotykać.

Popularni streamerzy Pokimane, Mizkif i Devin Nash dyskutują o odpowiedzialności samego Twitcha za podjęcie działań przeciwko strumieniom hazardowym, które według niektórych są manipulacją dla widzów i być może szczególnie szkodliwe dla młodych widzów. We wspólnym strumieniu wspomnieli, że niektórzy streamerzy zarabiali na promowaniu hazardu i że hazard był jedną z najpopularniejszych kategorii na Twitchu. Mizkif, przypisując pomysł swojemu znajomemu, streamerowi politycznemu Destiny, zasugerował, aby 10-20 twórców treści z dużymi obserwacjami wysłało wspólne oświadczenie do Twitcha. Albo platforma powinna zająć stanowisko przeciwko strumienie hazardowe oraz sponsoringalbo zastrajkują w tygodniu Bożego Narodzenia. Kotaku skontaktowałem się z Twitchem, ale nie otrzymałem komentarza na czas publikacji. Podczas gdy niektórzy streamerzy czekają na odpowiedź, inni już się mobilizują. Najlepsi twórcy, tacy jak xQc i Ludwig, mówią, że zwrócą część osób, które zostały oszukane, pod warunkiem, że będą mieli dowód, że ich pieniądze zostały zabrane. „Sniektóre historie są okropne”, napisał na Twitterze xqc. „Tnie ma mowy, żebyśmy tam siedzieli i oglądali/słuchali. Skończyłem tweetować o optyce tego. Nie obchodzi mnie, co ludzie o tym myślą.

Oczywiście nie wszyscy streamerzy biorący udział w rozmowie dzielą się tym punktu widzenia, że ​​hazard jest problemem na platformie. Tyler Faraz „Trainwreck” Niknam, sam streamer automatów, tweetował że „prawdziwym problemem” byli ludzie, którzy obwiniali automaty, blackjacka i ruletkę, a nie pojedynczą osobę. Twierdził, że zakłady sportowe są znormalizowane, ale przyznał, że praktyka streamerów przeprowadzających prezenty za pomocą kodów, które wymagają od widzów angażowania się w hazard, jest „drapieżna”, podobnie jak podkreślanie wygranych w grach przy jednoczesnym ukrywaniu strat w transmisji. Jednak z własnej lukratywnej sumy ściąga znaczne sumy strumienie hazardowe i sponsoring. Wrak pociągu wcześniej pożyczył Lepszy 100 000 dolarów.

Tymczasem niektórzy twórcy treści, widząc mobilizację wpływowych streamerów wokół hazardu, są rozczarowani, że niektóre z największych nazwisk Twitcha są znacznie cichsze w innych kwestiach. „Gdzie była ta energia podczas? naloty nienawiści? zapytała Tanya DePass (Cypheroftyr), twórca treści i aktywista. „Gdzie to jest dla ciągłego rasizmu, homofobii, transfobii i mizoginii na platformie?”

Rzeczywiście, tym razem twórcy treści wydają się znacznie szybciej przypisywać nieszczęście problemom systemowym. “[Gambling] to problem platformy, a nie problem ludzi” tweetował Devina Nasha. „Stwórz środowisko dla [unaccountable streamers] rozwijać się, a one się pojawią”.

Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=63295dedf86f4841936cd4fd4696ea1d&url=https%3A%2F%2Fkotaku.com%2Ftwitch-gambling-scam-pokimane-mizkif-hasanabi-strike-1849554448&c=13125105142519688217&mkt=fr-fr