Historia Majorów CS:GO – Najważniejsze Wydarzenia, Drużyny i Rekordy

Ostatni Major w historii CS:GO

CS:GO Major, jedna z definiujących dyscyplin e-sportu, zakończyła bieg jednej z najważniejszych imprez branży. Od pierwszego wydarzenia w 2012 roku, z zaangażowaniem Valve począwszy od DreamHack Winter w 2013 roku, turniej stał się właściwym Majorami dla nowo wydanego CS:GO. Następnie deweloper zmienił format ELEAGUE Major: Boston 2018, aby uwzględnić etapy Pretendentów, Legend i Mistrzów. Wczesne Majors były zdominowane przez szwedzkie drużyny Fnatic i Ninjas in Pyjamas, aż do zwycięstwa brazylijskiej Luminosity Gaming i Gambit Esports, którzy przeszli do historii. W 19 turniejach typu Major, które odbyły się od tamtego czasu, ustanowiono i pobito różne rekordy, a Astralis (cztery), Fnatic (trzy) i Virtus.pro (dwa) były jedynymi wielokrotnymi zwycięzcami.

BLAST.tv Paryż Major 2023

Team Vitality został ostatecznym zwycięzcą w grze, zanim Counter-Strike 2 przejął kontrolę. Aby uzyskać więcej informacji na temat sceny e-sportowej, jej drużyn, wydarzeń i nie tylko, kup nasz Abonament PRO. W ten sposób uzyskasz rozszerzone dane na wszystkich stronach serwisu, a także ekskluzywne treści w dziale aktualności.

Podstawowe statystyki

BLAST.tv Paris Major 2023 był trzecim najpopularniejszym Majorem i turniejem w historii Counter-Strike: Global Offensive, za PGL Major Antwerpia 2022 i PGL Major Stockholm 2021. Najważniejszym meczem był mecz dwóch bardzo popularnych drużyn, którym udało się zgromadzić 2,75 miliona widzów w szczycie. Język angielski był najpopularniejszym językiem we wszystkich turniejach i turniejach CS:GO i spisał się najlepiej na Majorze ELEAGUE 2018, uderzając 1,13 mln PV. Najczęściej oglądaną platformą była Twitch, która zdominowała stół, będąc jedyną platformą do trafienia 2M PV podczas imprezy.

Zmiany na scenie e-sportowej

Prowadzenie turniejów typu Major w e-sporcie CS:GO było bardzo lukratywne dla drużyn i organizatorów. Pomogli dyscyplinie osiągnąć nowe wyżyny i wejść na nowe rynki, jednocześnie powoli wspinając się po drabinie oglądalności. Fani nie mogą się teraz doczekać nadejścia CS2 i zmian, które przyniesie, w tym na scenie e-sportowej. Na szczęście dla nich pierwszy Major w tej grze jest już ustawiony, pojedzie z Kopenhagi wiosną 2024 roku.

Źródło

https://escharts.com/news/all-csgo-majors-viewership-records.