Podsumowanie GO Esports 2022: Oto wszystko o sezonie 2022 CS: GO


Podsumowanie CS: GO Esports 2022: Oto wszystko o sezonie Counter Strike Global Offensive 2022 – Ten rok był świetny, ponieważ widzieliśmy wiele niesamowitych turniejów CS: GO. W CS:GO odbyło się wiele turniejów, ale tym razem opowiem tylko o trzech głównych wydarzeniach, którymi były ESL Challengers Melbourne 2022, ESL Challengers Rotterdam 2022 i IEM Rio Major 2022. ESL Challengers Melbourne wystartowało z 2. Od września 2022 r. do 4 września 2022 r. Zawodnicy ESL w Rotterdamie wystartowali od 14 do 16 października 2022 r. IEM Rio Major wystartował od 31 października do 13 listopada 2022 r.

Podsumowanie CS: GO Esports 2022: Oto wszystko o sezonie Counter Strike Global Offensive 2022

ESL Challenger Melbourne

Najpierw porozmawiajmy o ESL Challenger w Melbourne. Ten turniej ma fazę grupową i playoffy przed finałami. W fazie grupowej format był formatem podwójnej eliminacji, a każda grupa miała czterech uczestników i składała się z dwóch grup. W każdej grupie rozegrano łącznie pięć meczów; Mecze otwierające i zwycięzców są najlepszymi meczami w serii pierwszej, a mecze eliminacyjne i decydujące są najlepszymi meczami w serii trzeciej.

Do fazy play-off awansowały po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. Wszystkie mecze play-off były meczami pojedynczej eliminacji i były rozgrywane w meczach best-of-series 3. Pula nagród tego wydarzenia wyniosła 100 000 $. paiN Gaming zdobył tytuł i otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 50 000 $. Czas antenowy wydarzenia wyniósł około 33 godzin, a całkowity czas oglądania wyniósł 1,25 miliona godzin. Szczytowy czas oglądalności przypadł na finały, kiedy oglądało je około 11 tys. osób.

ESL Challengers Rotterdam

Porozmawiajmy teraz o ESL Challengers w Rotterdamie. Ten turniej ma fazę grupową i playoffy przed finałami. W fazie grupowej format był formatem podwójnej eliminacji, a każda grupa miała czterech uczestników i składała się z dwóch grup. W każdej grupie rozegrano łącznie pięć meczów; Mecze otwierające i zwycięzców są najlepszymi meczami w serii pierwszej, a mecze eliminacyjne i decydujące są najlepszymi meczami w serii trzeciej.

Do fazy play-off awansowały po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. Wszystkie mecze play-off były meczami pojedynczej eliminacji i rozgrywane były w najlepszych meczach serii 3. Pula nagród tego wydarzenia wyniosła 100 000 $. Outsiders wygrali turniej i otrzymali nagrodę pieniężną w wysokości 50 000 $, a także zakwalifikowali się do 17. sezonu konferencji EPL. Czas antenowy wydarzenia wyniósł około 36 godzin, a łączny czas oglądania wyniósł 1,1 miliona godzin. Szczytowy czas oglądalności przypadł na półfinały, kiedy oglądało go około 71 tys. osób.

Mistrzostwa Rio 2022

Wreszcie nadszedł czas na Rio Majors 2022, jedno z największych wydarzeń CS: GO wszechczasów. Ten turniej składa się z trzech etapów: pretendentów, legend i etapu mistrzów. W tej fazie Challenger i legendy są prawie takie same, wszystkie mecze rozgrywane były w 16-drużynowym systemie szwajcarskim. Mecze eliminacyjne i awansowe były najlepszymi meczami serii trzeciej, a pozostałe mecze były najlepszymi meczami serii pierwszej.

8 najlepszych drużyn przechodzi do następnego etapu; najlepsze drużyny pretendentów przeszły do ​​​​legend, a najlepsze drużyny z etapu legend zostały przeniesione do fazy mistrzów. Na etapie pretendentów mecze odbywały się w drabince pojedynczej eliminacji, a wszystkie mecze były najlepszymi meczami z serii trzeciej. To wydarzenie ma ogromną pulę nagród w wysokości 1 250 000 $. Tym razem również Outsiders zdobyli tytuł i zgarnęli pulę nagród w wysokości 500 000 $. Czas antenowy wydarzenia wyniósł około 127 godzin, a całkowity czas oglądania wyniósł 69,5 miliona godzin. Szczytowym czasem oglądalności był półfinał, kiedy oglądało go około 1,4 miliona osób.

Więc to wszystko o CS: GO w tym roku. W przyszłym roku IEM w Brazylii odbędzie się w kwietniu, a pula nagród szacowana jest na 250 000 $. Mam nadzieję, że następny będzie równie emocjonujący jak ten rok.

Czytaj więcej- IEM Rio Major 2022 stał się trzecim najpopularniejszym turniejem w historii CS:GOŹródło : https://esportsgen.com/cs-go-esports-2022-recap-here-is-all-about-the-2022-season-of-counter-strike-global-offensive/