Podekscytowanie, gdy modą GEF wjeżdża do Miasta Aniołów


Herold

LOS ANGELES. — Trzeba było czekać 20 miesięcy i żmudnej wspinaczki z dołu drabinki do mistrzostw.

To tylko oznaczało, że kiedy zwycięstwo w końcu nadeszło dla Drużyny Krakena, wszystko było słodsze.

Trio Jeffrey „TrumpSC” Shih, Mihai „languagehacker” Dragalin i Jerome „Monsanto” Faucher przeszło do historii jako pierwsi mistrzowie Global Esports Tour, wygrywając wydarzenie Hearthstone w Mieście Aniołów.

Pokonali Team Gryphon — złożony z Davida „Killinallday” Acosta, Jeffreya „Tarei” Liu i Marka „Ant” Trevino — 4:2 w wielkim finale, zgarniając lwią część z puli 50 000 dolarów.

„Minęło trochę czasu, odkąd byłem tak podekscytowany wygraniem czegoś. (Ja) skakałem z radości” – powiedział TrumpSC, kapitan Team Kraken.

Część emocji wzbudził fakt, że Global Esports Tour 2021: Los Angeles był ich pierwszym osobistym zawodem od prawie dwóch lat.

Widząc przeciwników i rywalizując z kolegami z drużyny w prawdziwym życiu, a nie tylko na ekranie, nawet arcymistrzowie odczuwali drżenie.

Powiedział languagehacker: „Początkowo trochę się denerwowałem, ale wszystkie środki ostrożności, które podjęliście, sprawiły, że wydarzenie było bezpieczne.

„Tęskniłem za byciem na tego typu imprezach. Aby móc zobaczyć wszystkich, to całkiem duża różnica w porównaniu z robieniem wszystkiego online. To było surrealistyczne.

Dla zapalonych fanów Hearthstone wydarzenie wyróżniało się jako rozgrywane w klasycznym formacie, oda do oryginalnej ery kolekcjonerskiej gry karcianej z 2014 roku.

Połączyła najlepszych graczy Hearthstone w przeszłości i teraźniejszość, a także Briana „Kiblera” Kiblera, Nathana „ThatsAdmirable” Zamorę i Conga „StrifeCro” Shu, którzy przyjęli role obsadowe na to wydarzenie.

Powiedział TrumpSC: „To było dla mnie naprawdę świetne, ponieważ prawdopodobnie najbardziej aktywny czas pod względem grania w turniejach miał miejsce około sześć, siedem lat temu, kiedy to był ten klasyczny tryb.

„Prawdopodobnie dlatego zwycięstwo było tak dobre. Poza tym muszę przywieźć kilka moich ulubionych talii z przeszłości.

Tymczasem Monsanto miało zaledwie kilka dni na zapoznanie się z klasycznym formatem.

Powiedział: „Nie byłem dobrym graczem w klasyce.

„To nie była nostalgia za mną, to była nowa rzecz

„To było wyzwanie dla tego nowego trybu gry i próba nauczenia się go bardzo szybko, ponieważ naprawdę nie mieliśmy czasu.

„To było duże wyzwanie i cieszę się, że udało nam się to z sukcesem”.

Drużyna Kraken miała pozornie wygodną przewagę 3-1 w wielkim finale do zwycięstwa siedmiu, tylko po to, by poczuć, jak Drużyna Gryphon depcze im po piętach, aby zrobić 3-2.

Powiedział languagehacker: „To było bardzo nerwowe. Jestem konkurentem od kilku lat.

„Lubię mówić, że jest łatwiej, ale tak nie jest, zwłaszcza gdy jesteś w takiej sytuacji, gdy zespół polega na tobie.

„Szczerze, to naprawdę fajne. Cała ta trasa, którą zorganizowałeś, jest naprawdę niesamowita. To niesamowite, że pierwszą edycją będzie Hearthstone i my będziemy jej częścią.

„Tak naprawdę nie spodziewaliśmy się, że wygramy wszystko, a to tylko mówi o tym, jak fajnie jest to wydarzenie”.

W tym miesiącu Global Esports Tour przenosi się do Arabii Saudyjskiej.

Rijad będzie gospodarzem następnego przystanku od 24-26 października i będzie zawierać PUBG MOBILE.

W dniach 26-27 listopada pojawi się Dubaj, w którym pojawi się Counter-Strike: Global Offensive.

GEF będzie również gospodarzem inauguracyjnych Światowych Igrzysk Esportowych w grudniu w Singapurze. — GEF.Source : https://www.herald.co.zw/excitement-as-gef-bandwagon-roll-into-city-of-angels/