Platforma Steam firmy Valve bije nowy rekord równoczesnych użytkowników


Postać jadąca rowerem 4x4 po piasku w PUBG.

dłubako ciosak dłubako ciosak dłubako ciosak dłuzak dłuzak
Zrzut ekranu: Studio Bluehole

Ponieważ niepowstrzymany wirus niedzielnych kontynuuje swoją makabryczną pandemię w nowy tydzień, wydaje się, że więcej ludzi niż kiedykolwiek zwraca się do gier wideo, aby przetrwać. W 10 niedzielę od wybuchu epidemii, 2 stycznia, Steam pobił swój rekord jednoczesnych użytkowników, osiągając zaledwie 28 milionów.

Więcej niż cała populacja Madagaskaru zalogowany do Komputer zaworu monopol sklep internetowy o tej samej porze wczoraj, łącznie osiągając 27 942 036. (Dziękuję u/Turbostrider27.) Biorąc pod uwagę, że w chwili pisania tego tekstu – kiedy większość Stanów Zjednoczonych wciąż leży w łóżku – jest to 26 919 922, co wydaje się rekordem, który prawdopodobnie zostanie pobity ponownie dzisiaj. Nie tylko dlatego, że to 11. niedziela z rzędu.

Wykres ze SteamDB pokazujący dożywotnich jednoczesnych użytkowników na Steam.

Wykresy dla Twojej przyjemności.
Obraz: SteamDB

Według statystyki zgłoszone przez SteamDB, gdzieś od siedmiu do ośmiu milionów tych ludzi było w grze w tym samym czasie, a pozostałe 20 milionów prawdopodobnie przeglądało nieskończoną wyprzedaż lub mówiło komuś innemu, aby „git gud” na forum dyskusyjnym zamiast stawiać czoła własnym emocjonalnym zmaganiom .

Największa część tych osób grała Kontratak pomimo wszystkich innych możliwych opcji, z Dota 2, PUBG: Pola bitwy (co oznacza PlayerUnknown’s Battlegrounds: Battlegrounds), Legendy Apex oraz GTA V stanowiąc resztę pierwszej piątki. Tak, ostatnio wydana gra, która dominuje w grach na PC, pochodzi z 2019 roku, a następna z 2017 roku.

Tymczasem naukowcy wciąż spekulują, kiedy skończy się niedzielna plaga, która rozpoczęła się 24 grudnia zeszłego roku i nie wykazuje oznak zatrzymania, ponieważ Nowy Rok prawdopodobnie wyciekł w tym tygodniu. Są nadzieje, że w pewnym momencie w tym miesiącu dni powszednie zostaną przywrócone, pozwalając ludziom ponownie zyskać poczucie podstawy i zrozumienia upływającego czasu oraz zapamiętać datę, mimo że jest to zaledwie kilka dni do nowego roku.Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=244034A1451B44BCAE92CA70D13B81CA&url=https%3A%2F%2Fkotaku.com%2Fsteam-breaks-new-record-with-more-players-than-ever-be-1848296365&c=13380277849096155169&mkt=fr-fr