Pinnacle Cup 2023 – Turniej Esportowy CS:GO z nowymi możliwościami.

Pinnacle Cup 2023 – większa i lepsza

Pinnacle Cup, popularna seria turniejów esportowych organizowana przez firmę zajmującą się zakładami sportowymi i e-sportowymi o tej samej nazwie, powróci z nową edycją w 2023 roku. Rywalizacja skupia się na Counter-Strike: Global Offensive, jednej z najczęściej obstawianych gier wideo w świecie esportu.

Czego możemy się spodziewać?

Pinnacle rozszerza obecny zakres konkursu, dodając brazylijski tor, który odzwierciedla zarówno zaangażowanie firmy w niektóre z najpopularniejszych regionów CS:GO, jak i fanów z tych regionów. Edycja 2023 będzie zawierać łącznie cztery zdarzenia.

Nadchodzące turnieje będą rozgrywane w formacie szwajcarskim i Playoffs oraz będą miały fazę wstępną z pulą nagród w wysokości 50 000 $. Dwa z nadchodzących dużych turniejów odbędą się w Brazylii, przy czym Pinnacle położy znacznie większy nacisk na jurysdykcję.

Reakcje na wieści

Wiadomość została przyjęta z zadowoleniem przez Pinnacle Head of Esports Alexa McBride’a, który powiedział, że firma była zachwycona powrotem cyklu turniejowego CS:GO. McBride mówił również o serii Dota 2, którą firma ogłosiła wcześniej i powiedział: „Wydarzenia te dadzą drużynom będącym na szczycie swojej gry, a także aspirującym zespołom, które próbują przebić się do elitarnego poziomu, szansę na wykazanie się.”

Pinnacle będzie nadal współpracować z GRID jako oficjalną firmą zajmującą się danymi i analizami nadchodzącego wydarzenia. Szef ds. sponsoringu GRID, Harry’ego Wiggetta, powiedział, że firma jest bardzo zadowolona z powrotu Pinnacle na kolejny rok rozgrywek e-sportowych.

„Po udanym 2022 roku, pełnym akcji CSGO, w tym finałów areny o wartości 250 000 USD w Szwecji, cieszymy się, że możemy razem wykorzystać to, czego się nauczyliśmy, i przywrócić Pinnacle Cup społeczności i rynkowi” – ​​powiedział Wiggett.

Źródło: Gambling News.