Piłkarze mundialu znajdują czas na grę podczas turnieju


Neymar Jr jest dobrze znanym fanem i graczem „Counter-Strike: Global Offensive”, często publikującym na Instagramie wiadomości o wsparciu dla brazylijskich graczy „Counter-Strike” podczas ważnych meczów – ostatnio podczas Major Rio De Janeiro. Ma też kilka słynnych wyczynów w grze, w szczególności nożowanie gracza roku HLTV 2019 i 2020, ZywOo.

Oprócz tego, że jest fanem gier, zagrał także w niektórych najpopularniejszych grach ostatnich lat jako grywalna postać. Wcześniej zawarta jako skórka w „PUBG”, stworzona przez Irishmana Gracz nieznany aka Brendan Greene, „Fortnite”, a teraz najnowsza odsłona „Call of Duty”, gracze mogą rozpocząć grę na obrazie jednej z największych gwiazd futbolu

Wielu brazylijskich graczy pro-CS:GO przyjaźni się również z czołowymi brazylijskimi piłkarzami. Coldzera publikował na Instagramie z łodzi Neymara, a Fallen jest uwielbiany przez wszystkich brazylijskich fanów CS:GO, w tym Casemiro, Ribeiro.

Teraz Neymar i czterej inni czołowi brazylijscy gracze dołączyli do lokalnego centrum FaceIt, dzięki czemu mogą doskonalić swoje umiejętności w grze Counter-Strike między meczami piłki nożnej.

Nie są jedyną międzynarodową drużyną, która wykorzystuje „Counter-Strike” do wypełnienia swoich przestojów. Zgodnie z artykułem z Bold.DK, Joakim Mæhle (Atalanta) i Jesper Lindstrøm (Eintracht Frankfurt) z duńskiej drużyny mają ogromny sprzęt do gier w swoim hotelu w Katarze, gdzie grają w „Counter-Strike” i inne gry.

„Drużyna e-sportowa Astralis pomogła stworzyć profesjonalną konfigurację w hotelu dla graczy w Katarze, dzięki czemu gracze reprezentacji narodowej mogą rywalizować ze sobą w grze komputerowej Counter-Strike” – poinformowali.

Gry od dawna są formą eskapizmu i interesujące jest obserwowanie, jak najlepsi sportowcy na świecie usuwają stres związany z nadchodzącymi meczami, jednocześnie zachowując bystry umysł w tej niezwykle taktycznej i opartej na umiejętnościach grze komputerowej.

Skrzyżowanie sportu i e-sportu staje się coraz silniejsze, ponieważ drużyny takie jak Munster Rugby, klubowa drużyna Neymara PSG, brazylijski klub Flamengo, Arsenal i wiele innych zakładają własne drużyny e-sportowe. Inne wielkie nazwiska w sporcie osobiście zainwestowały lub założyły własne zespoły z gwiazdami takimi jak Jesse Lingard i JLINGZ Esports, David Beckham i Guild Esports oraz Usain Bolt z własnym Wylde Esports w Dublinie.

Źródło : https://entertainment.ie/gaming/world-cup-footballers-finding-time-to-game-during-tournament-548581/