Piłkarz Premier League zastępuje swoją drużynę w Counter-Strike last minute i okazuje się być świetny

Zinchenko, piłkarz z pasją do gier wideo

Oleksandr Zinchenko to ukraiński piłkarz, który obecnie gra w Arsenalu w angielskiej Premier League oraz w reprezentacji Ukrainy. Zawodnik grający na pozycji obrońcy i pomocnika ma zaledwie 27 lat, ale już odniósł duże sukcesy, czterokrotnie zdobywając mistrzostwo Anglii wraz z poprzednim klubem Manchester City oraz Puchar FA i kolejne cztery Puchary Ligi Angielskiej. Oprócz bycia światowej klasy piłkarzem, Zinchenko uwielbia także grać w Counter-Strike.

PassionUA – drużyna esportowa

W 2023 roku Zinchenko założył organizację esportową PassionUA razem z byłym trenerem NA’VI Mykhailo Blaghinem (który wygrał PGL Major z Gambit w 2017 roku). Ich celem jest utworzenie drużyny Counter-Strike składającej się z młodych ukraińskich graczy, którzy będą mogli konkurować na najwyższym poziomie. Chociaż początkowo skupili się na Counter-Strike 2, PassionUA to projekt długoterminowy, w który Zinchenko wydaje się być zaangażowany.

W trakcie jednego z meczów, zeRRoFIX, członek drużyny PassionUA, miał problemy techniczne i wtedy właśnie Zinchenko, znany również jako Zina, zdecydował się zasilić skład. Grając z PassionUA, Zinchenko zaprezentował imponujące umiejętności, pomagając drużynie odwrócić losy meczu. Mimo że ich rywale ostatecznie zwyciężyli, występ Zinchenki pokazał zaangażowanie piłkarza w drużynę esportową.

Ambicje PassionUA

Choć mało prawdopodobne, że zobaczymy Zinchenkę na Majorze w najbliższym czasie, zaangażowanie piłkarza w drużynę esportową pokazuje, że PassionUA ma realne szanse na osiągnięcie sukcesu. Zinchenko stwierdził, że utworzenie organizacji esportowej było jego marzeniem od dłuższego czasu i jego celem jest, aby drużyna „stała się wielkim graczem w branży”. Z takimi ambicjami i zaangażowaniem piłkarza, PassionUA może realnie liczyć na sukces.

Źródło : www.bing.com