Palworld prześciga Counter-Strike 2 na Steam, a Nintendo ściga twórców modyfikacji Pokemon

Palworld : rekordy popularności na Steam

Ostatnio wspominaliśmy o ogromnej popularności Palworld, która przyciągnęła także najciemniejsze i najbardziej wstrętne zakątki Internetu. Pomimo tego, ogromny wzrost popularności gry nadal trwa, przejmując miejsce Counter-Strike 2 na listach i ustanawiając rekordy w tym procesie. Według SteamDB, w chwili pisania artykułu, Palworld ma 1,6 miliona aktywnych graczy, co jest dwukrotnie więcej niż w przypadku Counter-Strike 2. Mimo, że to wydaje się dużo, gra osiągnęła w ciągu ostatnich 24 godzin imponującą liczbą 2 018 905 graczy, co zdaje się być wszechczasowym rekordem dla platformy Steam. Niestety, Palworld ustępuje jedynie Player Unknown’s Battlegrounds, znane także jako PUBG lub Plunkbat, które ma rekordową liczbę 3 257 248 aktywnych graczy. Niemniej jednak, ta sytuacja może się zmienić w kolejnych dniach, jeśli więcej ludzi zostanie wciągniętych w zjawisko jakim jest Palworld.

Wzrost popularności

Pomimo szaleństwa, twórcy treści również przyczyniają się do sukcesu Palworld. Na przykład australijski twórca treści ToastedShoes stworzył film zatytułowany „Wprowadziłem RZECZYWISTE Pokémony do świata Palworld”, który, zabawnym trafem, został szybko usunięty przez Nintendo. To nie jest zaskakujące, biorąc pod uwagę, że wcześniej post teaserowy dotyczący tego filmu również został usunięty, a ToastedShoes wyjaśnił, że „Nintendo się za mną wzięło, proszę, miejcie mnie w swoich myślach i modlitwach”. Choć to zabawne, pokazuje to, że Nintendo nie jest ślepe na ogromny sukces Palworld i prawdopodobnie szuka każdej okazji, aby skierować działania przeciwko tej grze.

Sukces i kontrowersje

Mimo to Palworld prawdopodobnie będzie nadal rosnąć w popularności przez jakiś czas, i będzie interesujące, czy uda mu się pobić kolejne rekordy w serwisie Steam. Musimy obserwować tę sytuację uważnie, więc bądźcie z nami, aby dowiedzieć się więcej o niezwykłym sukcesie Palworld.

Źródło : www.bing.com