Overwatch 2 pro reaguje na epicką rozgrywkę między graczami na PC i Xbox


Chociaż Overwatch 2 jest dostępny na wszystkich głównych platformach, liczba graczy na PC jest znacznie wyższa niż na innych platformach. Prawdopodobnie dlatego przez większość czasu uważano ją za grę na PC.

Społeczność graczy toczy niekończącą się debatę, podczas której członkowie spierają się o to, która platforma jest lepsza. Przez cały ten czas panowało powszechne przekonanie, że gracze na PC są lepsi. Ale w niedawnym zwrocie wydarzeń ta debata mogła zostać całkowicie rozstrzygnięta.


Konsolowi gracze Overwatch 2 testują drużynę profesjonalnych graczy

KONSOLA VS PCCONTROLLER VS MNKStreamer @Jay3OW dokonał czegoś niesamowitego, stawiając drużynę pretendentów do Overwatch na PC kontra zabójczą drużynę dzieciaków z konsoli… więc kto jest naprawdę lepszy? https://t.co/77X4uFGsP1

Christopher „Jay3” Pavloff, popularny profesjonalista Overwatch 2, próbował uzyskać odpowiedź na pytanie, kto jest lepszy: gracze na PC czy konsole. Aby rozstrzygnąć debatę, zorganizował małą rozgrywkę między drużyną pięciu graczy konsolowych i WISP.

To, co mogło być jednostronną aferą, okazało się ciekawym pojedynkiem. Podczas gdy WISP, północnoamerykańska profesjonalna drużyna Overwatch, wygrała rozgrywkę, druga drużyna zdołała stoczyć mocną walkę. Zasady były proste. Pierwszy zespół, który zdobędzie trzy punkty, wygra. WISP wygrał pierwszy mecz, ale gracze konsolowi wyrównali w następnym. Mimo dwóch porażek z rzędu, walczyli dzielnie.

Chociaż ten przypadek nie rozstrzyga niekończącej się debaty, dowodzi, że gracze na obu platformach mogą być równie dobrzy. WISP to profesjonalny zespół, który stale uczestniczy w scrimach, więc, co zrozumiałe, poradziliby sobie dobrze.

Drużyna grająca na konsolach nie brała jednak wspólnego udziału w bójkach, a dwóch z pięciu graczy musiało zostać zastąpionych w ostatniej chwili. Biorąc pod uwagę te czynniki, zespół konsolowy był, co zrozumiałe, w nieco niekorzystnej sytuacji podczas pojedynku w Overwatch 2.

Wynik meczu może wyrównać wynik większej debaty toczącej się wokół komputerów PC i konsol. Dlatego niewłaściwe byłoby określanie którejkolwiek platformy jako lepszej, ponieważ większość wyników zależy od umiejętności danego gracza.

To powiedziawszy, jest mało prawdopodobne, aby ta debata została rozstrzygnięta w najbliższym czasie. Overwatch 2 to jedna z niewielu gier strzeleckich, w które można grać na konsolach, i dopóki bardziej konkurencyjne tytuły nie trafią na tę platformę, jest mało prawdopodobne, że ta debata zostanie rozstrzygnięta.

Counter-Strike Global Offensive pojawił się na krótko, podczas gdy Valorant jeszcze nie trafił na konsole.

Szybkie linki

Więcej od Sportskeeda

Pod redakcją Dinesha Renthlei


Źródło : https://www.sportskeeda.com/esports/i-respect-console-players-now-overwatch-2-pro-reacts-epic-showdown-pc-and-xbox-players