Outsiders pierwszy finalista CSGO Major na IEM Rio


Outsiderzy zajęli pierwsze miejsce w wielkim finale IEM Rio CSGO Major. Rosyjska drużyna zatrzymała słabszą passę MOUZ 2-0.

Zwycięstwo sprawia, że ​​Dzhami „Jame” Ali i Aleksei „Qikert” Golubev wracają na etap, w którym grali ostatnio w 2019 roku. Grając pod szyldem Avangar, skład, który później przeszedł do gry pod szyldem Outsiders, duet dotarł do wielkiego finału Starladder Berlin CSGO Major.

W tym czasie ponieśli stratę dla Astralis w tym, co do tej pory było ostatnim wielkim zwycięstwem duńskiej organizacji.

Od tego czasu różne wersje składów wokół lidera w grze, Jame’a, usiłowały przebić się przez dominację NAVI na scenie WNP. Zespół wprowadził zmiany, aby poprawić swoją siłę ognia, wybierając Jewgienija „FL1T” Lebiediewa przed PGL Stockholm i musiał częściowo odbudować swój skład na wiosnę, podpisując kontrakty z Davidem „n0rb3r7” Daniyelyanem i Piotrem „sławą” Bolyszewem.

Dla MOUZ przegrana z outsiderami oznacza koniec głównego biegu IEM Rio CSGO. Wystawiając jeden z najmłodszych i najbardziej niedoświadczonych składów na imprezie, pokolenie NXT opuszcza arenę wysoko.

W drodze do półfinału udało im się pokonać Cloud9, Vitality, ENCE i Liquid.

Outsiders jutro zmierzą się ze zwycięzcą meczu pomiędzy Heroic i Furia.Źródło : https://www.jaxon.gg/outsiders-first-csgo-major-finalist-at-iem-rio/