Oto najpopularniejsze gry wideo 2022 roku


najpopularniejsze gry wideo 2022

Najpopularniejsze gry wideo 2022 roku mają jedną wspólną cechę — prawie wszystkie są grami dla wielu graczy i są darmowe.

Jest to wyjątkowy fakt, który być może wyjaśnia, dlaczego tytuły takie jak Overwatch 2, która została wydana 4 października 2022 r., należała do najbardziej wyczekiwanych gier wideo roku. Gra pozwala wielu graczom walczyć ze sobą w pojedynkę lub w zespołach — styl określany jako battle royale.

Ta koncepcja Player vs Player (PvP) jest obecna w prawie wszystkich popularnych grach wideo, takich jak PUBG, Kontratak oraz Dota 2.

Pomysł zgromadzenia setek graczy z całego świata w jednej grze jest tak atrakcyjny i opłacalny, że nawet tradycyjne gry dla jednego gracza wypuszczają specjalne rozszerzenia dla wielu graczy wraz z główną grą. Call of Duty: Modern Warfare II jest jednym z najlepszych przykładów tak popularnych gier wideo.

Oprócz danych dotyczących sprzedaży, które mogą być nieco trudne do zweryfikowania nawet w przypadku najdroższych gier wszechczasów, popularność każdej gry wideo można najlepiej zmierzyć liczbą grających w nią graczy. Na szczęście Steam, platforma, na której można grać w prawie każdą grę komputerową na świecie, codziennie śledzi graczy grających w dowolny tytuł w ich sklepie. Mają także wszechczasową listę gier z większością jednoczesnych graczy, na przykład maksymalną liczbę osób, które mogły grać w dany tytuł na raz.

Bieg

„Marvel’s Midnight Suns” i 8 innych popularnych gier wideo pojawi się w grudniu 2022 r

Manas Sen Gupta, 13 grudnia

Bieg

Hitowe budżety: najdroższe gry wideo, jakie kiedykolwiek powstały

Eric E. Surbano, 1 grudnia

Jeszcze raz, Call of Duty: Modern Warfare II jest najbardziej znaną grą na tej liście. Żaden inny tytuł wydany w 2022 roku nie był w stanie dotknąć ekstremalnie wysokiej liczby graczy ustalonej przez grę w ciągu kilku miesięcy od jej premiery.

Inne ważne gry, które odcisnęły piętno

Kilka gier, które od czasu ich premiery w 2022 roku stale zyskują na popularności, nie jest ani darmowymi, ani battle royale. Zostały one wydane nie tylko na PC czy telefony komórkowe, ale także na konsole, takie jak Xbox One, Xbox Series X, PlayStation 4 i PlayStation 5, a także Nintendo Switch.

Wśród najlepszych takich gier są Lego Star Wars: Saga Skywalkerów — najnowszy dodatek do Klocki lego gwiezdne wojny Gry, Wojownicze Żółwie Ninja: Zemsta Shreddera, Kirby i Zapomniana Krainagospodarz Final Fantasy Gry, Zabłąkany, Opowieść o zarazie: Requiem, Gran Turismo 7, Horyzont Zakazany Zachód, Pierścień Eldenów oraz God of War Ragnarök.

Gatunki obejmują nie tylko powszechnie lubianą strzelankę pierwszoosobową, ale także gry survivalowe z motywami horroru, takie jak Sygnały, Antologia The Dark Pictures: Diabeł we mnie oraz Protokół Callisto. I wiele najbardziej oczekiwanych tytułów, w tym piekielne ciasto oraz Saturnalienie pochodziły nawet od dużych studiów, ale od niezależnych twórców gier.

Oto niektóre z popularnych gier wideo z 2022 roku, które wciągnęły graczy

PUBG: Pola bitew

PUBG: BATTLEGROUNDS popularna gra wideo

Źródło obrazu: PUBG: BATTLEGROUNDS US/@pubg_us/Instagram

Żadna gra typu battle royale nie przyciągnęła tak bardzo uwagi mas PUBG: Pola bitew. Rządzi grami wszech czasów Steam, w które grali jednocześni gracze, ze szczytową liczbą 3,25 miliona graczy.

Wśród siedmiu rekordów Guinnessa znajduje się wyróżnienie za „Najszybszą grę wczesnego dostępu na Steam, która osiągnęła 100 milionów dolarów sprzedaży”.

Od grudnia 2022 r. około 226 000 do 440 000 graczy codziennie walczy w uznaną darmową grę na platformie Steam.

Gra została opracowana i wydana przez południowokoreańską firmę KRAFTON, Inc. Jej mobilną adaptację gry wykonała chińska firma Tencent Games. Została wydana 21 grudnia 2017 r. i jest często aktualizowana, z nowymi mapami, bronią, awatarami i innymi funkcjami, dzięki którym gra jest ekscytująca i prawie zawsze nowa przez cały rok.

Zasadniczo jest to arkadowa strzelanka gracz kontra gracz, której podstawowym celem jest przetrwanie i zabijanie. Ostatni, który przeżyje, czy to w trybie solo, czy w trybie drużynowym, jest zwycięzcą.

Zagubiona Arka

Popularna gra wideo Lost Ark

Źródło obrazu: Zagraj w Lost Ark

Gra dla wielu graczy (MMO) gra Zagubiona Arka zadebiutowała na Steamie w lutym 2022 roku. W ciągu tygodnia zagrało w nią ponad 1,325 miliona graczy jednocześnie. Gra jest zatem drugim najczęściej granym tytułem wszechczasów na Steamie, tylko za nią PUBG: Pola bitew.

Gra została pierwotnie wydana w 2018 roku jako koreańskojęzyczna gra MMO autorstwa twórcy Smilegate RPG. Natychmiast stała się jedną z najpopularniejszych gier wideo w Japonii i Rosji — na dwóch rynkach poza Koreą Południową, gdzie była początkowo dostępna.

Gra została później zlokalizowana na język angielski i wydana na rynkach Ameryki Północnej, Ameryki Południowej i Europy we współpracy z Amazon Games.

Zagubiona Arka jest zasadniczo darmową grą fabularną, w której gracze muszą rozwijać swoje postacie poprzez różne działania w środowisku gry, a także bitwy z innymi graczami. Akcja gry toczy się w fantastycznym świecie, zamieszkałym między innymi przez demony i wróżki.

Eksperci twierdzą, że gra jest jak przebój Blizzard Entertainment Diablo 3 uzyskać metamorfozę MMO.

Counter Strike globalna ofensywa

Kontratak

Źródło obrazu: CS:GO/@CSGO/Twitter

Counter Strike globalna ofensywa to internetowa gra wieloosobowa wydana w 2012 roku i od tego czasu co roku cieszy się fenomenalną popularnością wśród fanów strzelanek pierwszoosobowych.

Gra zajmuje trzecie miejsce na liście jednoczesnych graczy wszechczasów ze szczytem 1,308 miliona graczy. Ale pomimo tego, że ma już dekadę, gra jest tak popularna, że ​​od grudnia 2022 r. codziennie rejestruje około 900 000 graczy na Steamie.

Co więcej, darmowa gra spędziła ponad 540 tygodni (stan na 14 grudnia 2022 r.) 100 najlepiej sprzedających się gier list na Steamie, co samo w sobie jest fenomenalnym osiągnięciem.

Wydana przez Valve i opracowana we współpracy z Hidden Path Entertainment, gra w zasadzie stawia dwie drużyny — Terrorystów i Antyterrorystów — przeciwko sobie w wielu trybach gry.

Dota 2

najpopularniejsze gry wideo 2022

Źródło obrazu: Dota 2/@dota2/Instagram

Lubić Counter Strike globalna ofensywa, Dota 2 jest również starą grą i pochodzi od tej samej firmy — Valve. Został wydany w 2013 roku i od tego czasu pozostaje jedną z najpopularniejszych gier rok do roku. Jest to jedna z najsłynniejszych gier wideo 2022 roku, w którą codziennie gra na Steamie około 600 000-800 000 graczy.

Dota 2 to wieloosobowa arena bitew online, która służy jako kontynuacja Obrona Starożytnych (DotA). Gra wymaga od graczy tworzenia drużyn, aby wygrać. Dzięki regularnym aktualizacjom gracze mogą zobaczyć nowe funkcje, bohaterów i symulacje bitew. To sprawia, że ​​gra jest prawie zawsze nowa dla graczy.

Jego szczyt wszechczasów to około 1,29 miliona graczy.

Legendy Apexa

Legendy Apexa

Źródło obrazu: Apex Legends/@PlayApex/Twitter

Opracowany przez Respawn Entertainment i opublikowany przez Electronic Arts, Legendy Apexa to darmowa strzelanka Hero, w której gracze muszą walczyć o przetrwanie. W grę gra codziennie od 190 000 do 325 000 graczy. Najwyższa w historii liczba jednoczesnych graczy w grze wynosi ponad 511 000.

Gracze w Legendy Apexa mogą tworzyć własne drużyny, aby zwiększyć szanse na przeżycie i ostateczne zwycięstwo. Akcja gry toczy się w świecie planetarnym, który różni się od rzeczywistych ustawień PUBG oraz Kontratak i high fantasy ustawienia gier, takich jak Dota 2 oraz Zagubiona Arka.

Call of Duty: Modern Warfare II

Call of Duty

Źródło obrazu: Call of Duty

Wydany 28 października, Call of Duty: Modern Warfare II to jedna z największych gier wideo 2022 roku, która trafiła na rynek.

Część uznana i długoletnia Call of Duty podserii franczyzy „Modern Warfare”, gra zyskała bardzo pozytywne recenzje za fabułę, postacie graczy, rozgrywkę i wysoce realistyczną grafikę.

Główny Call of Duty: Modern Warfare II oryginalnie jest grą non-free-to-play. Ale jego twórcy wydali także darmowy zestaw Battle Royale w grze — Strefa wojny 2.0. Ta darmowa wersja na Steam ma dzienną liczbę graczy od 128 000 do 192 000, z rekordowym wynikiem nieco ponad 491 000.

Fabuła głównej gry toczy się w 2022 roku i widzi kultowe postacie, takie jak Ghost, Price i Soap z poprzednich gier, które łączą ręce z nowymi postaciami, tworząc Task Force 141 i podejmują to, co określa się jako „największe jak dotąd zagrożenie”.

Team Fortress 2

najpopularniejsze gry wideo 2022

Źródło obrazu: Team Fortress 2

Stworzony przez Valve, Team Fortress 2 została wydana w 2007 roku. Od 15 lat pozostaje jedną z najpopularniejszych gier w danym roku.

Przy liczbie jednoczesnych graczy wszechczasów wynoszącej ponad 151 000, gra jest zwykle grana przez około 95 000 do 120 000 graczy dziennie na Steamie.

Chociaż gra jest podobna do innych tytułów typu battle royale, Team Fortress 2 różni się kreskówkową grafiką i dokładnie dziewięcioma odrębnymi klasami postaci graczy — każda z własnym, unikalnym zestawem umiejętności. W każdym z pięciu trybów gry, w tym King of the Hill i Capture the Flag, zawsze jest BLU vs Red.

Gra otrzymuje ciągłe aktualizacje z mapami, wyposażeniem i innymi atrybutami.

Grand Theft Auto V

najpopularniejsze gry wideo 2022

Źródło obrazu: Rockstar Games/@RockstarGames/Twitter

DMA Design (obecnie Rockstar North) wpadło na pomysł, kiedy uruchomili pierwszy Wielka kradzież Automatyczny gra w 1997 roku. Od tamtej pory prawie każda jej część jest hitem wśród miłośników gier.

Grand Theft Auto V jest częścią głównej serii rat. Został wydany w 2013 roku i spotkał się z uznaniem krytyków i jest zgodny z główną fabułą dla jednego gracza, której akcja toczy się w fikcyjnym Los Santos i hrabstwie Blaine.

1 października 2013 roku, dwa tygodnie po premierze gry, wystartowały znaczniki Grand Theft Auto Online. Część głównej gry i osadzona na jej osi czasu, Grand Theft Auto Online jest przeznaczony do grania przez maksymalnie 30 graczy, zarówno w pojedynkę, jak i w zespole. Gracze mogą podejmować napady — misje specjalne — aby rozwijać swoją przestępczą karierę w fikcyjnym świecie gry.

Naraka: Ostrze

Ostrze Naraka

Źródło obrazu: Naraka: Bladepoint

Nawet 60 graczy może wybierać spośród 13 różnych postaci o unikalnych zdolnościach w tej grze Battle Royale od chińskiego twórcy gier 24 Entertainment.

Jedna z najpopularniejszych gier wideo w Chinach, kosztuje 19,99 USD i jest jedną z najszybciej sprzedających się chińskich gier na komputery PC ze sprzedażą na poziomie 6 milionów egzemplarzy w ciągu pierwszych trzech miesięcy od premiery 12 sierpnia 2021 r.

Gracze w Naraka: Ostrze może przeszukiwać mapę w poszukiwaniu sprzętu i broni oraz wykorzystywać otoczenie do formułowania planów ataków, aby być ostatnim człowiekiem stojącym, czy to solo, czy jako część zespołu. Postacie graczy dzierżą broń białą lub dystansową, taką jak między innymi podwójne ostrza, włócznia, długi miecz, laska, nunczako, łuk i strzały, ręczne działo, muszkiet i katana.

Odnotowuje dzienną liczbę około 110 000 graczy do grudnia, co czyni ją jedną z najczęściej granych gier wideo w 2022 roku. Najwyższy rekord wszechczasów to 187 468 graczy.

(Główny obraz: Zagraj w Zaginioną Arkę; Wyróżniony obraz: Apex Legends/@PlayApex/Twitter)Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=63a9a1dc047f4c7da04a84414ea88c21&url=https%3A%2F%2Fsg.style.yahoo.com%2Fpubg-battlegrounds-dota-2-most-010050505.html&c=18414580061192512482&mkt=fr-fr