OpTic yay odpowiada po tym, jak całun wątpi w przyszłość organizacji w Valorant


Profesjonalny Valorant, Jaccob „yay” Whiteake, zadał cios po tym, jak rzucił wątpliwości co do przyszłości OpTic w Valorant po franczyzie w 2023 roku.

Zostało nam tylko trochę czasu, zanim dowiemy się, jakie drużyny dołączą do partnerstwa Riot podczas 2023 Valorant Champions Tour.

Oczekuje się, że tylko osiem do dziesięciu drużyn zostanie przyjętych do ligi Ameryk w sezonie 2023, pozostawiając wiele niepewności w ponad 150 organizacjach z Ameryki Północnej, które złożyły wniosek o partnerstwo.

Zrozumiałe jest, że żadna organizacja nie została jeszcze powiadomiona, czy przystąpiła do partnerstwa. Niezależnie od tego tajemnicze tweety OpTic yay i Cheta skłoniły Shroud i Tarika do debaty, czy organizacja ma przyszłość w Valorant.

Colin Young-Wolff/Riot Games

OpTic Gaming podniosło w tym roku trofeum Stage 1 Valorant Masters.

Niedawno, 23 sierpnia, tweet od yay stwierdzenie, że nadejdą „ciekawe czasy po mistrzach”, sprawiło, że fani poczuli się niepewni co do przyszłości organizacji. W tym samym czasie trener drużyny Chet również wydał dość niejasny tweet.

Pomimo tego, że OpTic już odcisnął swoje piętno w Valorant, zabierając do domu trofeum Masters 1 w tym roku i prezentując świetne występy na innych imprezach, Całun spekulował, że tweety mogą oznaczać, że nie weszli do franczyzy.

„Nie wiem, co to znaczy. Nie wiem, czy w zespole jest dramat, czy też nie robili franczyzy. Nie wiem, który to jest” – powiedział Całun podczas imprezy obserwacyjnej Champions.

Profesjonaliści Sentinels zauważyli następnie, że gracz z listy OpTic był wcześniej zaangażowany w zarzuty dotyczące ustawiania meczów w Counter-Strike, co może powodować problemy z organizacją, próbując dołączyć do partnerstwa Riot.

„Czekaj, czy jeden z kolegów z drużyny na OpTic nie miał zarzutów o rzucanie? Nie pamiętam, kto, ale przysięgam, że ktoś to robi”, zauważył całun, odnosząc się do Jimmy’ego „Marveda” Nguyena, który znalazł się wśród wielu graczy podejrzanych o ustawianie meczów w CSGO.

Tarik twierdził jednak, że kontrowersyjna przeszłość Marveda nie byłaby tak wielkim problemem, jak myśli Całun, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że to tylko zarzuty.

Gwiazda Twitcha dodała również, że byłby zaskoczony, gdyby OpTic nie dostał się do franczyzy, a jeśli odmówiono im z powodu zarzutów Marveda, dokonaliby zmian w składzie, niezbędnych do dołączenia.

Spekulacje zostały następnie zamknięte, ponieważ yay twierdził, że jego tajemniczy tweet był memem i kwestionował tych, którzy szukają w nich głębszego znaczenia. „mój tweet był memem, dlaczego ludzie wyglądają tak głęboko” – napisał.

Oczekuje się, że Riot powiadomi zespoły o tym, czy udało im się dołączyć do partnerstwa przed końcem Champions 2022, który ma się zakończyć 18 września.

Nie jest jasne, czy zobaczymy, czy zespoły ogłoszą swój status, niezależnie od tego, czy dostały się do franczyzy. Mamy nadzieję, że zobaczymy OpTic wśród przyjętych zespołów.

Źródło : https://www.dexerto.com/esports/optic-yay-responds-after-shroud-doubts-orgs-future-in-valorant-1922294/