Opcje leworęcznych lub mała dłoń kursora: co lepsze?

Wybierając spośród największych atrakcji w grach wideo, zawsze staram się odpowiedzieć na pytanie: co jest najlepsze? Z pomocą nowej rywalizacji, która odbywa się co tydzień, wkrótce odkryjemy najlepszą z nich wszystkich.

Opcje lewoskrętne FPS

Zawsze podziwiałem Counter-Strike jako jedną z największych gier na świecie, która domyślnie ustawiała graczy przez długi czas w niekonwencjonalnym widoku pierwszoosobowym trzymania broni w lewej ręce. CS ma przewagę, jako że po włączeniu opcji praworęcznej nadal traktuje lewą rękę jako domyślną. Lider CS Minh „Gooseman” Le jest leworęki, więc tak właśnie animuje trzymanie broni. Dobre dla niego! I dla innych leworęcznych, którzy odnaleźli się w grze w sposób, w jaki niewiele innych gier potrafiło to zrobić do dzisiaj.

Dla osób praworęcznych było to doświadczenie zupełnie inne. To nie tylko szokujący sposób trzymania broni, ale również wyobcowanie, dziwaczność, zamieszanie. Dlaczego ktoś zrobił grę, która nie odzwierciedla mojego własnego doświadczenia, doświadczenia większości? Chciałbym powiedzieć, że to skłoniło do refleksji i zrozumienia życia innych osób, ale to chyba zbyt łagodne spojrzenie. Głównym efektem było, że nowicjusze praworęczni narzekali na „WTF MOJE RĘCE JAK POPRAWNIE STRZELAĆ” aż do momentu, gdy ktoś im powiedział „Naciśnij F10, żeby to naprawić” a głupiec poszedł za radą i nacisnął klawisz wyjścia. Więc chyba powinniśmy być też wdzięczni za możliwości żartów, jakie to zapewniało.

Mała dłoń jako kursor

Czy twoje serce nie unosi się, gdy uruchomisz grę i odkryjesz, że jej kursor myszy to mała dłoń?

Czy nie cieszysz się z osobowości, którą dodaje ta dłoń? To potężna zbrojna rękawica, ta złowroga szpon, ta krwawa odcięta ręka, ta dłoń trzymająca fajkę tytoniową, ta s-s-spoOoky szkieletowa dłoń? Czy nie jesteś podekscytowany, gdy to inny kursor dla różnych frakcji? I jakie są jego animacje, które sprawiają, że się uśmiechasz!

Niektórzy mogą powiedzieć, że mała dłoń przyciąga uwagę, nie jest automatycznie traktowana jako część interfejsu. Na to odpowiadam: tak, i czy nie jest idealne, gdy mała dłoń stuka w swój palec wskazujący po kliknięciu?

Ale co jest lepsze?

Jako osoba praworęczna, większość gier uważa mnie za domyślną, więc mogę się cieszyć przeciąganiem tej machającej zbrojnej rękawiczki. Ale co by było, gdyby kursor dłoni miał opcję dla leworęcznych? Trudne decyzje. Co sądzisz, drogi czytelniku? Które jest lepsze?

Wybierz swojego zwycięzcę, zagłosuj w ankiecie poniżej i przedstaw swoje argumenty w komentarzach, aby przekonać innych. Spotkamy się ponownie w przyszłym tygodniu, aby zobaczyć, która rzecz staje się triumfatorem – i kontynuować wielką rywalizację.

Źródło : www.bing.com