Opcje FPS dla osób leworęcznych vs. mała dłoń jako kursor – co lepsze?

Co jest ważniejsze w grach wideo: opcja strzelania lewą ręką czy mała dłoń jako kursor? Odkryjmy to razem w tym pasjonującym rankingu!

Opcja strzelania lewą ręką

Wiele osób z szacunkiem odnosi się do faktu, że Counter-Strike był jedną z największych gier na świecie, a mimo to przez długi czas domyślnie ustawiał graczy z niekonwencjonalnym widokiem z lewą ręką trzymającą broń. To zaczęło się od braku opcji praworęcznej (ciekawe jest to, że kiedy dodano ją, ustawienia były nadal domyślnie dla lewych rąk). Minh „Gooseman” Le, lider CS, jest leworęczny, dlatego tak animowano trzymanie broni. Dla innych leworęcznych graczy, którzy rzadko widzieli taką opcję w grach, było to wyjątkowe.

Dla prawdinów było to zupełnie inne doświadczenie. Było to bardziej niż nieprawidłowy sposób trzymania broni, było to obce, dziwaczne, dezorientujące. Dlaczego ktoś miałby stworzyć grę, która nie odzwierciedla mojego doświadczenia, doświadczenia większości? Można by powiedzieć, że to zainspirowało trochę samoocenę i zwiększenie świadomości o życiu innych osób, ale to zapewne zbyt hojne podejście. Głównym efektem było to, że nowi gracze nieprawdini spamowali pytania „WTF MY HANDS HOW DO I GUN PROPER” do momentu, aż ktoś im nie powiedział „Naciśnij F10, żeby to naprawić”, a oni posłusznie wychodzili z gry.

Valve od dłuższego czasu ustawiło Counter-Strike jako prawdziwą opcję dla prawdinów i tylko kilka innych gier oferuje opcję strzelania lewą ręką. Gdy Valve przypomniało o Counter-Strike: Global Offensive jako Counter-Strike 2, zdecydowano się zupełnie usunąć opcję strzelania lewą ręką. Szkoda.

Mała dłoń jako kursor

Czy twoje serce nie wzlatuje, gdy ładowana jest gra i odkrywasz, że kursor myszy to mała dłoń? Czy nie cieszysz się z osobowości, jaką ta dłoń dodaje? Ten potężny zbrojny naramiennik, ta złowroga pazura, ta krwawa odcięta ręka, ta ręka chwytająca fajkę tytoniową, ta długonoga dłoń? Czy nie ekscytujesz się, gdy ręka dla różnych frakcji jest odmienna? I jakże jej animacje sprawiają, że się uśmiechasz!

Niektórzy mogliby powiedzieć, że mała dłoń przyciąga zbyt dużo uwagi, nie jest automatycznie przetwarzana jako część interfejsu. Na to odpowiadam: tak, i czy nie jest idealne, gdy mała dłoń kieruje swoim palcem wskazującym, gdy klikasz?

Które jest lepsze?

Jako prawdin, większość gier traktuje mnie jako domyślnego, więc mogę cieszyć się dragowaniem tej małej, machającej rękawiczką gauntlet. Ale co, jeśli kursor miałby opcję dla leworęcznych? Trudne decyzje. A co sądzisz, drogi czytelniku? Wybierz swojego zwycięzcę, zagłosuj w ankiecie poniżej i przekonaj innych w komentarzach. Ponownie spotkamy się za tydzień, aby zobaczyć, który element stanie się triumfatorem – i kontynuować tę wielką rywalizację.

Źródło : www.bing.com