Escape From Tarkov Arena – Konkurencyjna gra FPS

Escape From Tarkov Arena – samodzielna gra FPS

Jeśli jesteś fanem Escape From Tarkov, to pewnie zainteresował Cię projekt Battlestate Games na PC – Tarkov Arena. To konkurencyjny FPS, który łączy w sobie najlepsze elementy Tarkova i gier takich jak Wojny kontraktowe, Insurgency Sandstorm i Counter-Strike: Global Offensive. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o Escape From Tarkov Arena.

Data premiery Escape From Tarkov Arena

Escape From Tarkov Arena nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery. Wiadomo jednak, że gra jest w fazie aktywnego rozwoju i może pojawić się gdzieś w 2024 roku. Nikita Buyanov, COO Battlestate Games, ujawnił, że informacje na temat Aren zostaną pokazane w ciągu najbliższych „sześciu do ośmiu miesięcy”. Oznacza to, że gra może pojawić się w przyszłym roku.

Czym jest Escape From Tarkov Arena?

Escape From Tarkov Arena to samodzielna gra, niezależna od Escape From Tarkov. Chociaż jest tworzona przez Battlestate Games, jest tworzona przez zespół z dala od hardkorowej strzelanki z łupami. Zasadniczo Arena będzie konkurencyjnym FPS, w którym gracze będą brać udział w walkach gladiatorów w kilku trybach gry – zarówno PvP, jak i PvE. Będzie zawierał ten sam sprzęt, broń i postacie z głównej gry, ale będą one używane na różne sposoby.

Zwiastuny Escape From Tarkov Arena

Do tej pory pojawiły się dwa zwiastuny Escape From Tarkov. Pierwszy zwiastun dał nam pierwsze spojrzenie na konkurencyjną grę FPS w akcji. Drugi zwiastun wydany w kwietniu 2023 roku przedstawia rozgrywkę w Sawmill i Bay 5.

Czy Escape From Tarkov Arena będzie darmowe?

Escape From Tarkov Arena nie będzie darmowa, chyba że posiadasz wersję EoD Escape From Tarkov. Posiadacze EoD będą mogli pobrać Arenę jako darmowe DLC. Wszyscy inni – niezależnie od tego, czy posiadają główną grę, czy nie – będą musieli kupić Arenę osobno.

Zamknięta beta Escape From Tarkov Arena

Początkowo zamknięta beta Escape From Tarkov Arena miała rozpocząć się jesienią 2022 roku. Jednak opóźnienia sprawiły, że została przesunięta. Nie jest jeszcze jasne, kiedy rozpocznie się sesja zamkniętych testów beta.

Mapy Escape From Tarkov Arena

Escape From Tarkov Arena będzie zawierać pięć map: Równik – centrum handlowe, Kanał powietrzny – terminal lotniska, Zatoka 5 – wygląda jak terminal, kontenery wysyłkowe i otwarte, Miska – może być mapą stadionu, a Tartak – las plenerowy.

Tryby Escape From Tarkov Arena

Escape From Tarkov Arena będzie zawierać trzy potwierdzone tryby: Walka drużynowa, Turniej strzelecki, Turniej FF (1 na 1, 2 na 2, 3 na 3).

Klasy i sprzęt Escape From Tarkov Arena

Escape From Tarkov Arena będzie zawierać cztery klasy: Assault, CQB, Scout i Marksman. Gracze będą mieli możliwość kupowania sprzętu za pomocą wybranego ustawienia wstępnego. Sprzęt odpowiada wybranej klasie.

Ranking Escape From Tarkov Arena

Escape From Tarkov Arena będzie mieć rankingowe i nierankingowe tryby gry. Głównym czynnikiem będą KDR i wskaźnik wygranych.

Wiadomości z Escape From Tarkov Arena

Arena będzie miała