Oficjalne konto Counter-Strike świętuje 25 lat od wydania moda, który zmienił rynek FPS.

Counter-Strike: 25 lat gry, która zmieniła świat e-sportu

Zespół Counter-Strike oficjalnie świętuje 25 lat od wydania modyfikacji, która zmieniła rynek konkurencyjnych gier FPS. „Wszystkiego najlepszego z okazji 25. urodzin najwybitniejszej gry wideo wszech czasów, Counter-Strike”, mówi współczesny zespół Counter-Strike 2. „Modyfikacja Half-Life, która wydała komunikaty, stworzyła wspomnienia i ustanowiła najbardziej znany e-sport ze wszystkich. Jesteśmy wdzięczni, że mamy najbardziej oddanych graczy na rynku. „Niech żyje kolejne 25 lat!”

Historia Counter-Strike sięga modyfikacji Half-Life stworzonej początkowo przez Minha „Goosemana” Le, który kończył studia i chciał stworzyć projekt gry, który pomógłby mu w karierze. Le wcześniej tworzył różne modyfikacje do Quake, ale zdecydował się przejść na silnik GoldSrc firmy Valve. Le powiedział kiedyś, że po udostępnieniu zestawu narzędzi do programowania GoldSrc Valve, zajęło mu około miesiąca i pół skompletowanie „beta one” gry Counter-Strike, wtedy współtwórca Jess „Cliffe” Cliffe również dołączył do projektu, aby pracować nad różnymi elementami, w tym nad mapami.

Historia i inspiracje

Tematyka gry Counter-Strike inspirowana była zainteresowaniem Le jednostkami specjalnymi wojska oraz grami wideo, takimi jak „Tom Clancy’s Rainbow Six” z 1998 roku. Pierwsza beta została wydana 19 czerwca 1999 roku, a kolejne w szybkim tempie, zanim na piątą betę zainteresowanie projektem było tak duże, że Valve zbliżył się do duetu. Valve zakupił prawo do gry Counter-Strike i zatrudnił obu twórców, a we wrześniu 2000 roku wydał pierwszą wersję detaliczną gry.

Od tamtej pory Counter-Strike przeszedł kilka iteracji: Counter-Strike: Condition Zero (2004); Counter-Strike: Source (2004); Counter-Strike: Global Offensive (2012); i Counter-Strike 2 (2023). Ale dla każdej wersji jest powód, dlaczego Counter-Strike zyskał tak dużą popularność. Gra zawsze była doskonałą rozrywką.

Nowa era Counter-Strike

Counter-Strike 2 przyniósł ze sobą wszystko z CS:GO, zastępując go jednocześnie, co sprawia, że gra wydaje się być w dobrym miejscu. Od premiery Valve stopniowo dodaje funkcje ułatwiające grę, a obiecuje, że pojawią się znaczące dodatki, takie jak nowe bronie. Jeśli chcesz dowiedzieć się, co przyniesie przyszłość, PC Gamer rozmawiał wyłącznie z zespołem Counter-Strike 2 Valve krótko po premierze gry.

Counter-Strike, w postaci ostatnich wersji CS:GO, a następnie CS2, jest najpopularniejszą konkurencyjną grą FPS na świecie. Jest to konsekwentnie najczęściej graną grą na Steam i zgodnie z oficjalną stroną internetową ma prawie 28 milionów graczy miesięcznie. Nieźle jak na projekt, który Minh Le myślał, że może pomóc mu zdobyć pracę.

Źródło : www.bing.com