Odwiedzamy DreamHack: Wszystko, co musisz wiedzieć o największym festiwalu gamingu

Niezwykłe doświadczenie na DreamHack Dallas 2024

Pomyśl o tym: jesteś z grupą swoich starych przyjaciół na corocznym spotkaniu. W swojej torbie masz zestaw Magic the Gathering, kompletny z własnym matem. To gra, w którą zawsze gracie jako grupa; tak jest od kiedy byliście mali. Spacerując razem, oświetleni neonem, zauważasz inna grupę – grają na automacie w Street Fighter. Mężczyzna w zbroi przechodzi obok, miecz przewieszony pod ramię, trzymając hotdoga między palcami w rękawiczkach. Trzy dinozaury rozśmieszają cię śmiejąc się przy BMX-ach skaczących wysoko nad ziemią. W oddali ogromna scena przecina promienie laserów przez chmury dymu. W powietrzu wyczuwalna jest Counter-Strike.

Jeśli wszystko to brzmi jak dziwne marzenie, to bliskie. To jest DreamHack. I pomimo tego, jak to brzmi, to jest całkowicie rzeczywiste.

Historia DreamHack

Założony 30 lat temu w Szwecji, pierwszy DreamHack odbył się w stołówce szkolnej, zupełnie inne wydarzenie niż to, na jakie się rozrosło, przyciągając tysiące uczestników na każdym festiwalu. Ale mimo tego, jak eksponencjalnie DreamHack rozrósł się przez trzy dekady, jego podstawowa etyka pozostała taka sama: to wszystko skupia się wokół społeczności. Albo raczej, społeczności.

DreamHack jako unikalne wydarzenie

DreamHack, będący teraz częścią grupy ESL FACEIT, stał się festiwalem niepodobnym do jakiegokolwiek innego – miejscem, gdzie światy esportu, cosplayu, LAN party, gier planszowych i praktycznie wszystkiego innego splatają się tworząc mocno spójną tkaninę subkultur. To społeczność społeczności, gdzie fani mogą spotkać się, dzielić się swoimi pasjami i najprawdopodobniej wyjść z całkowicie nowym pojęciem tego, co oznacza być graczem.

Refleksje z DreamHack Dallas 2024

Niedawno Rolling Stone miało okazję uczestniczyć w najnowszej północnoamerykańskiej edycji festiwalu, DreamHack Dallas, która odbyła się w Kay Bailey Hutchison Convention Center od 31 maja do 2 czerwca. W ciągu trzydniowego spektaklu zanurzyliśmy się w unikalnej wizji kultury gamingu EFG i rozmawialiśmy z uczestnikami o ich doświadczeniach związanym z weekendem.

Źródło : www.bing.com