Odkryto sztuczkę pozwalającą grać w gry PC na Xbox. Jak to działa?

Granie w gry PC na konsoli Xbox — odkryj niesamowitą sztuczkę!

Gracze na Xboxie odkryli sprytną sztuczkę, która pozwala grać w gry z platformy Steam na konsoli Microsoftu. Technika ta, która była dotąd trzymana w tajemnicy przez wtajemniczonych fanów, pozwala grać w tytuły ekskluzywne dla PC, takie jak World of Warcraft, Counter-Strike 2, Soulmask i wiele innych, na konsoli Xbox Series lub Xbox One. Jak to działa? W skrócie, możesz uzyskać dostęp do usługi streamingu gier Nvidia Geforce Now (GFN) za pośrednictwem przeglądarki Microsoft Edge na swoim Xboxie. Możesz grać w dowolną grę ze swojej biblioteki Steam na swojej konsoli obsługiwanej przez GFN. Co najlepsze, możesz to zrobić za darmo, jeśli nie masz nic przeciwko czekaniu i oglądaniu reklam na GFN (lub zapłacisz, aby ominąć kolejkę).

Jak grać w gry PC na Xboxie

Oto przewodnik krok po kroku przez cały proces, w tym informacje na temat cen subskrypcji GFN, które pozwolą Ci na szybkie uruchomienie gier PC na Xboxie.

World of Warcraft został niedawno dodany do Geforce Now (Blizzard)Uruchomienie gier PC na Xboxie jest takie proste, że będziesz żałować, że nie wpadłeś na to wcześniej. Wystarczy postępować zgodnie z poniższymi krokami, a wkrótce będziesz brał udział w rajdach w World of Warcraft:

– Przejdź do gier i aplikacji na stronie głównej Xboxa, klikając dedykowany ikonę na samej górze ekranu.
– Przewiń w dół do aplikacji, a następnie przejdź do kafelka Microsoft Edge.
– Otwórz przeglądarkę i przejdź na stronę internetową Geforce Now, korzystając z paska adresu URL.
– Zaloguj się lub zarejestruj, i wybierz grę ze swojej biblioteki Steam, aby rozpocząć grę (możesz również musieć zalogować się na Steam).

Czy to działa?

Sztuczka wydaje się działać na nowszych konsolach Xbox Series i starszym modelu Xbox One (Microsoft). Udało nam się uruchomić grę ze Steam na Xboxie Series S, ale napotkaliśmy pewne problemy. Po pierwsze, dźwięk wydawał się być nieprawidłowy, z ciągłym dzwonieniem przecinającym głosność gry. W grze była również zauważalna opóźnienie, a ruchy wydawały się nieporządane. Jednak może to być spowodowane problemem po naszej stronie, ponieważ wielu użytkownikom udało się to bez problemu. Jeśli napotkasz jakieś problemy, zalecamy korzystanie z połączenia internetowego przewodowego dla płynnemu przebiegu gry, oraz ewentualnie restartowanie gry w celu naprawy problemów z dźwiękiem.

Czy możesz używać klawiatury i myszy na Xboxie?

Oczywiście, nie wszystkie gry PC są przeznaczone do grania na kontrolerze, więc dobrze, że Xbox oferuje obsługę klawiatury i myszy. Oto jak je skonfigurować:

– Podłącz odpowiednią klawiaturę i mysz do portów USB na Xbox One. Klawiatura powinna działać automatycznie.
– Naciśnij przycisk Xbox > Profil & system > Ustawienia > Urządzenia & połączenia > wybierz mysz.

Ile kosztuje Geforce Now?

Geforce Now to usługa gamingowa oparta na subskrypcji, która pozwala grać w gry zakupione praktycznie w każdym miejscu sprzedającym gry PC online (myśl o Steam, Epic Games Store, GOG.com, Ubisoft i EA). Darmowy poziom pozwala na grę na podstawowych ustawieniach przez maksymalnie godzinę naraz, o ile nie masz nic przeciwko czekaniu w kolejce na dostęp do serwerów Nvidii. Kosztuje to £10 miesięcznie lub £20 miesięcznie za taryfy Priority lub Ultimate (są również dostępne taryfy na pół roku i na dzień). Plan Ultimate to odpowiedź Nvidii na mocny system PC, z grafiką RTX 4080, rozdzielczością 4K i do 240 klatek na sekundę — ale priorytet powinien wystarczyć dla większości graczy.

Na czym można grać w Geforce Now?

Geforce Now obsługuje ponad 1500 gier, z nowymi tytułami dodawanymi do usługi w każdy czwartek. Pełną bibliotekę można zobaczyć tutaj.

Źródło : www.bing.com