Odkryto sztuczkę, która pozwala na grę w gry PC z Steama na konsoli Xbox

Gra PC na Xbox

Fani gier na Xbox odkryli sprytny trik, który pozwala grać w gry PC z platformy Steam na konsoli Microsoft. Ta technika, dotychczas przetrzymywana przez wtajemniczonych fanów, pozwala grać w tytuły wyłącznie na PC, takie jak World of Warcraft, Counter-Strike 2, Soulmask i wiele innych, na konsoli Xbox Series lub Xbox One. Jak to działa? W skrócie, możesz uzyskać dostęp do usługi streamowania gier Nvidia Geforce Now (GFN) za pośrednictwem przeglądarki Microsoft Edge na swoim Xboxie. Możesz grać w dowolną grę ze swojej biblioteki Steam na konsoli, obsługiwanej przez GFN. Co najlepsze, możesz to zrobić za darmo, jeśli nie masz nic przeciwko oczekiwaniu i oglądaniu reklam na GFN (lub zapłacisz, aby ominąć kolejkę).

Proces gry w gry PC na Xbox

World of Warcraft został niedawno dodany do Geforce Now (Blizzard). Uruchomienie gier PC na Xbox jest tak proste, że będziesz żałować, że wcześniej tego nie odkryłeś. Wystarczy postępować zgodnie z poniższymi krokami, aby wkrótce raidować w World of Warcraft:

1. Przejdź do sekcji gry i aplikacji na swojej stronie głównej Xbox, klikając dedykowaną ikonę na górze ekranu.

2. Przewiń w dół do uruchomień aplikacji, a następnie przesuń się na kafel Microsoft Edge.

3. Otwórz przeglądarkę i przejdź na stronę internetową Geforce Now, korzystając z paska adresu URL.

4. Teraz zaloguj się lub zarejestruj i wybierz grę ze swojej biblioteki Steam, aby rozpocząć grę (możliwe, że będziesz musiał się również zalogować do Steama).

Czy to działa?

Triks zdaje się działać na nowszych konsolach Xbox Series i starszych Xbox One.

Zdjęcie użytkownika Reddit ReapsNoEviL z gry World of Warcraft na Xbox. Twierdzą, że działa super płynnie na ultra ustawienia.

Czy można używać klawiatury i myszy na Xboxie?

Oczywiście, nie wszystkie gry PC są stworzone do grania za pomocą kontrolera, dlatego dobrze, że Xbox obsługuje klawiaturę i mysz.

Jak to zrobić:

1. Podłącz odpowiednią klawiaturę i mysz do portów USB na Xbox One. Klawiatura powinna działać automatycznie.

2. Naciśnij przycisk Xbox > Profil i system > Ustawienia > Urządzenia i połączenia > wybierz mysz.

Ile kosztuje Geforce Now?

Geforce Now to usługa gamingowa opłacana w modelu subskrypcyjnym, która umożliwia granie w gry nabyte praktycznie w każdym sklepie sprzedającym gry online na PC (Steam, Epic Games Store, GOG.com, Ubisoft i EA). Darmowy poziom pozwala grać na podstawowych ustawieniach przez maksymalnie godzinę naraz, pod warunkiem, że nie masz nic przeciwko oczekiwaniu w kolejce na dostęp do serwerów Nvidii. Usługa kosztuje 10 funtów miesięcznie lub 20 funtów za wersje Priorytetową lub Ultimate (dostępne są także opcje na pół roku oraz dziennie). Plan Ultimate to odpowiedź Nvidii na potężny system PC, z grafiką RTX 4080, rozdzielczością 4K i do 240 FPS — ale priorytet powinien wystarczyć dla większości graczy.

Na jakie gry można grać w Geforce Now?

Geforce Now obsługuje ponad 1500 gier, z nowymi tytułami dodawanymi do usługi w każdy czwartek. Pełną listę gier możesz znaleźć tutaj.

Źródło : www.bing.com