Odkrycie graczy Xbox: graj w gry Steam na konsoli Microsoftu

Gracze Xbox odkryli sprytny trick, który pozwala grać w gry PC z platformy Steam na konsoli Microsoft. Technika, która do tej pory była trzymana w tajemnicy przez wtajemniczonych fanów, pozwala grać w tytuły dostępne tylko na PC, takie jak World of Warcraft, Counter-Strike 2, Soulmask i wiele innych, na konsoli Xbox Series lub Xbox One.

Jak to działa?

W skrócie, możesz uzyskać dostęp do usługi strumieniowania gier Nvidia Geforce Now (GFN) poprzez przeglądarkę Microsoft Edge na swoim Xboxie. Możesz grać w dowolną grę ze swojej biblioteki na Steam na konsoli obsługiwanej przez GFN. Co najlepsze, możesz to zrobić za darmo, jeśli nie masz nic przeciwko czekaniu i oglądaniu reklam na GFN (lub zapłacisz, aby pominąć kolejkę).

Krok po kroku

Oto krok po kroku przewodnik po całym procesie, w tym informacje o cenach subskrypcji GFN, które pozwolą Ci szybko grać w gry PC na Xboxie.

Jak grać w gry PC na Xbox

World of Warcraft został niedawno dodany do Geforce Now (Blizzard).

Uruchomienie gier PC na Xboxie jest tak proste, że będziesz sam siebie kopnął za to, że wcześniej nie odkryłeś tej możliwości. Wystarczy postępować zgodnie z poniższymi krokami i wkrótce będziesz napadać w World of Warcraft:

  • Przejdź do gier i aplikacji na stronie głównej Xboxa, klikając dedykowaną ikonę na górze ekranu.
  • Przewiń w dół do aplikacji, a następnie przesuń się do kafelka Microsoft Edge.
  • Otwórz przeglądarkę i przejdź na stronę Geforce Now, korzystając z paska adresu URL.
  • Zaloguj się lub zarejestruj i wybierz grę ze swojej biblioteki Steam, aby zacząć grać (możesz też musieć się zalogować do Steam).

Czy to działa?

Trick wydaje się działać na nowszych konsolach Xbox Series oraz na starszym Xbox One.

Uruchomiliśmy grę ze Steam na konsoli Xbox Series S, ale napotkaliśmy kilka problemów. Po pierwsze, dźwięk wydawał się niewłaściwy, z ciągłym dzwonieniem przerywającym ogólną głośność gry. Zauważyliśmy także zauważalne opóźnienie w rozgrywce, z ruchami odczuwalnymi jako szarpnięcia.

Jednakże może to być spowodowane problemem po naszej stronie, ponieważ wielu użytkowników gra bez problemu. Jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy, zalecamy korzystanie z połączenia internetowego za pomocą kabla, aby uzyskać płynniejszą rozgrywkę, oraz możliwe, że ponowne uruchomienie gry naprawi problem dźwięku.

Czy możesz używać klawiatury i myszy na Xboxie?

Oczywiście nie każda gra PC została zaprojektowana do grania przy użyciu kontrolera, więc dobrze, że Xbox obsługuje klawiaturę i mysz.

Oto jak to skonfigurować:

  • Podłącz kompatybilną klawiaturę i mysz do portów USB na Xbox One. Klawiatura powinna działać automatycznie.
  • Naciśnij przycisk Xbox > Profil & system > Ustawienia > Urządzenia & połączenia > wybierz mysz.

Jakie są koszty usługi Geforce Now?

Geforce Now to usługa gier subskrypcyjnych, która pozwala grać w gry zakupione praktycznie w każdym miejscu, które sprzedaje gry PC online (myśl o Steam, Epic Games Store, GOG.com, Ubisoft i EA). Darmowy pakiet pozwala grać na podstawowych ustawieniach przez maksymalnie godzinę na raz, pod warunkiem, że nie masz nic przeciwko oczekiwaniu w kolejce po dostęp do serwerów Nvidii.

Kosztuje to 10 funtów miesięcznie lub 20 funtów miesięcznie za wersje Priority lub Ultimate (dostępne są także stawki sześciomiesięczne i dzienne). Plan Ultimate to odpowiedź Nvidii na potężny system PC, z grafiką RTX 4080, rozdzielczością 4K i do 240 FPS – ale w przypadku większości graczy udział w kolejce powinien wystarczyć.

Na co możesz grać w Geforce Now?

Geforce Now obsługuje ponad 1 500 gier, z nowymi tytułami dodawanymi do usługi każdy czwartek. Pełną listę można zobaczyć tutaj.

Źródło : uk.news.yahoo.com