Od Fortnite do Street Fighter V, pięć lukratywnych gier e-sportowych, profesjonalni gracze przysięgają


Przypadkowe granie, czyli e-sport, przez lata stało się poważnym biznesem. Według kilku raportów badawczych gry — w tym e-sport — to branża warta wiele miliardów dolarów. W zeszłym tygodniu rząd oficjalnie uznał e-sport, czyli rywalizację w grach wideo, za część wydarzeń multisportowych. E-sport był wydarzeniem pilotażowym podczas Igrzysk Wspólnoty Narodów 2022 w Birmingham. Na Igrzyskach Azjatyckich, które odbędą się w Hangzhou jeszcze w tym roku, e-sport będzie wydarzeniem medalowym. Wymieniamy pięć najlepszych tytułów e-sportowych, które zbierają pieniądze dla graczy.

Dota 2
Defense of the Ancients 2 (Dota 2) to bardzo popularna gra typu multiplayer online battle arena (MOBA), która istnieje od 2010 roku. Nadal zajmuje czołowe miejsca na listach przebojów e-sportu. Nagrody pieniężne w wysokości ponad 30 milionów dolarów zostały wygrane przez tych, którzy opanowali Dota. Jest jednak bardzo konkurencyjny i nie jest łatwy do nauczenia. Naprawdę musisz znać swoje gry, aby wyróżniać się w tej grze. Drużyna z Indii zdobyła brązowy medal z Dotą na pierwszych mistrzostwach Wspólnoty Narodów w e-sporcie w sierpniu 2022 roku.

Fortnite
Epic Games jest zaangażowane w zaciekły spór prawny z Apple Inc i nie jest dostępne w App Store. Ale to nie czyni go mniej lukratywnym ani popularnym. W 2019 roku 16-latek wygrał 3 miliony dolarów na inauguracyjnym Pucharze Świata Fortnite. Fortnite nadal jest ulubioną grą dla wielu e-sportowców.


Liga Legend
Jedną z gier, która daje Dota 2 poważną konkurencję, jest League of Legends. Jest strategia czasu rzeczywistego, odgrywanie ról, praca zespołowa — wszystko, co powinna mieć gra MOBA — i jest popularna wśród graczy e-sportowych. Ma również serię mistrzostw o ​​nazwie LoL Championship Series. Pula nagród to aż 2 miliony dolarów.

Counter Strike globalna ofensywa
To kolejny legendarny tytuł, który wciąż ma się dobrze pomimo wyzwań stawianych przez wielu nowicjuszy. Zadebiutował w 2012 roku i nadal jest niezwykle popularny w środowisku e-sportowym. Jej nagrody pieniężne również sięgają milionów dolarów.

Street Fighter V
Pomysł dwóch osób bijących się nawzajem kreatywnymi ruchami i manewrami nawiązuje do czasów walk gladiatorów. Street Fighter nie jest inny i dlatego jest popularnym tytułem z nagrodą pieniężną do 600 000 $. W rzeczywistości jest to jeden tytuł, który sięga lat 90. i został powołany do życia w wielu formach i awatarach.Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=63baef8cead74549be898ed088e635dd&url=https%3A%2F%2Feconomictimes.indiatimes.com%2Fmagazines%2Fpanache%2Ffrom-fortnite-to-street-fighter-v-five-lucrative-e-sports-games-professional-gamers-swear-by%2Farticleshow%2F96826493.cms&c=122453110757782320&mkt=fr-fr