Nowy Świat na szczycie liczby równoczesnych graczy Steam w pierwszy weekend


New World osiągnął szczyt listy graczy Steam podczas swojego pierwszego weekendu, pokonując największych gigantów dla wielu graczy na platformie.

Nowy Świat osiągnął szczyt listy graczy Steam w pierwszy weekend, pokonując gigantów gry wieloosobowej Counter Strike globalna ofensywa oraz Dota 2. Nowy Świat to nowa gra MMORPG od Amazon Game Studios, w której gracze rozbijają się na niezbadanej wyspie pełnej sił nadprzyrodzonych. Gra mocno zapożycza estetykę z połowy XVII wieku jako inspirację dla swoich lokacji. Przed premierą miał udaną wersję beta w czerwcu, osiągając ponad 190 000 równoczesnych Nowy Świat graczy w pierwszym dniu.

Kiedy Nowy ŚwiatBeta trafiła na Steam latem, wielu graczy szybko skrytykowało brak dopracowania gry, takie jak niestabilność serwera lub powodowanie cegiełek z wysokiej klasy procesorów graficznych. Podczas gdy problemy techniczne są typowe dla każdej bety, Amazon Game Studios trafnie zareagowało, przesuwając datę premiery gry o prawie cały miesiąc, aby skupić się na wspomnianym wyżej potrzebnym dopracowaniu. W obliczu tych niepowodzeń i opóźnień wydaje się, że nie zniechęciło to graczy do zakupu gry w momencie premiery, ani nie nadszarpnęło jej reputacji: nowy MMORPG jest tak popularny, że twórcy zablokowali graczom możliwość tworzenia postaci na zatłoczonych Nowy Świat serwery.


Powiązane: Gracze New World zgłaszają zniszczone karty graficzne — ponownie

NME donosi, że Nowy Świat w weekend otwarcia odwiedziło ponad 913 000 graczy, co dało mu pierwsze miejsce na liście graczy Steam. Oznacza to, że gra znajdowała się ponad grami takimi jak Dota 2 oraz Counter Strike globalna ofensywa, które stale zajmują pierwsze i drugie miejsce w dowolnym dniu tygodnia. Wydawać by się mogło, że sukces ten jest bezprecedensowy ze względu na czasy kolejek na każdym serwerze – choć deweloperzy podejmują działania, by zwalczyć ten problem, wdrażając systemy wykrywające nieaktywnych graczy. Innym rozwiązaniem, które zapewniają, jest możliwość zamiany serwerów przez graczy, jeśli ugrzęzną w długich kolejkach.

Jedna rzecz, która Nowy ŚwiatSukces MMORPG oznacza jednak powrót do gier MMORPG. Od dłuższego czasu gry MMORPG wydają się być uważane za umierający krajobraz, a tylko kilka gier utrzymuje je przy życiu. Nowy Świat to pierwsze od lat wydanie AAA MMO. Z Final Fantasy XIV nadal rośnie popularność i Nowy Świat dodając do gatunku, fani przeżywają teraz odrodzenie popularności gatunku.

Warto zauważyć, że wiele nowych wydań często powoduje wzrost liczby graczy w okresie premiery ze względu na oczekiwania i Nowy Świat nie jest wyjątkiem od tej reguły. Interesujące będzie sprawdzenie, czy może utrzymać tę liczbę, gdy wejdzie w rutynę, jak to ma miejsce w przypadku każdej gry na żywo lub MMORPG. Większość gier lubi Nowy Świat zobaczy wzorzec, w którym liczba graczy wzrośnie, gdy nowa zawartość zostanie wydana, a następnie spadnie do niższej liczby populacji, która wisi tam do następnej premiery zawartości. To powiedziawszy, to, co osiągnęła gra w zaledwie pierwszym tygodniu, jest świetnym znakiem dla Nowy Świat populacji graczy i sugeruje dalsze sukcesy.

Dalej: Jak pominąć samouczek Nowego Świata

Nowy Świat jest dostępny na PC.

Źródło: NME

Jaka jest data wydania Genshin Impact 2.2?

Jaka jest data premiery Genshin Impact 2.2?


Source : https://screenrant.com/new-world-topped-steam-concurrent-players-first-weekend/