Nowy narzędzie nagrywania gier Steam już dostępne!

Nowe narzędzie do nagrywania gier Steam

Valve ogłosił nowy pakiet narzędzi do nagrywania gier Steam, które umożliwią nagrywanie, cięcie i udostępnianie materiałów z gier bezpośrednio w Steam.

Nowa funkcja nagrywania gier Steam oferuje dwie opcje przechwytywania materiałów. Możesz albo zacząć nagrywać w tle, bez konieczności naciskania przycisku nagrywania, albo ustawić funkcję tak, aby nagrywała na żądanie.

Po nagraniu materiału, możesz łatwo i szybko odtworzyć go, wyciąć fragmenty i udostępniać te klipy zarówno w czacie Steam, jak i na platformach zewnętrznych.

Narzędzie Steam Game Recording pozwala przechwytywać materiały bezpośrednio z Steam bez konieczności korzystania z aplikacji stron trzecich. Funkcja Timeline pojawia się podczas nagrywania, a gry „Timeline-enhanced” automatycznie generują markery dla określonych wydarzeń, takich jak pokonywanie bossów czy odkrywanie nowych obszarów. Oczywiście można również dodać własne markery.

Obecnie dwie gry są wspierane przez Timeline: Counter-Strike 2 i Dota 2, obie gry z Valve.

Po nagraniu materiału możesz zapisać go jako klip lub wyeksportować jako MP4, a także przesyłać klipy pomiędzy PC a Steam Deck. Narzędzie Game Recording działa również na Steam Deck.

Nowe narzędzie do nagrywania gier Steam jest dostępne dla klientów korzystających z wersji beta Steam. Wystarczy przejść do Ustawienia, a potem Game Recording.

Statystyki Steam Input

Oprócz ogłoszenia beta Game Recording, Valve opublikował statystyki Steam Input. Według Valve, od 2018 roku korzystanie z kontrolerów na Steam potroiło się.

59% sesji z kontrolerami korzysta z kontrolerów Xbox, 26% jest z kontrolerów PlayStation, a 10% to użytkownicy Steam Deck. Zapewne niektórzy z nich będą także użytkownikami zapowiedzianego Wireless Horipad, który zostanie wydany w październiku w Japonii.

Na chwilę obecną nie ma informacji o rejestracji w zachodniej części świata, więc śledź aktualności.

Źródło : www.bing.com