Nowe statystyki CSGO pokazują, że rundy eco wygrywają mecze


Nikt nigdy nie chce grać eco w Counter-Strike: Global Offensive, ale wskaźnik wygranych pistoletów przeciwko karabinom jest wyższy niż niektórzy gracze mogą się spodziewać.

Pociski ekologiczne to zło konieczne w CSGO. Po nieudanej próbie zakupu lub pecha, sama myśl o sprowadzeniu peashooterów na strzelaninę wystarczy, aby większość graczy zaszaleła na MAC-10. Jednak sukces rund konserwatywnych ekonomicznie jest wreszcie widoczny dla graczy.

Te statystyki zostały zebrane przez Scope.gg, usługę analizy danych CSGO. Witryna przyjrzała się każdej próbie rundy eco w ponad 350 000 meczach, aby określić ich sukces na podstawie mapy po mapie. Dokładny współczynnik wygranych jest oparty na liczbie udanych rund eko w porównaniu z całkowitą liczbą rozegranych rund eko.

Mirage, Nuke i Dust 2 mają najwyższe wygrane w rundzie eco

Scope.gg odkrył, że najlepsze mapy do eco to Nuke, Mirage i Dust 2.

Mając na uwadze 350 000 meczów, każda mapa ma około 15% współczynnik zwycięstw w rundach ekonomicznych. Gracze wyposażeni tylko w pistolety, lekką użyteczność i być może zbroję mogą spodziewać się wygrania trzech na każde 20 prób na tych mapach. Nuke ma najwyższy wskaźnik zwycięstw ekologicznych, wynoszący 15,09%, co może wynikać z krótszego zasięgu bitwy na mapie i mnóstwa trudnych kryjówek.

Jeśli chodzi o najgorszą mapę do eco, zaszczyt trafia do Vertigo z zaledwie 12,8% szansą na sukces. W przeciwieństwie do Nuke, Vertigo ma wiele długich linii widzenia ze stosunkowo niewielką liczbą ukrytych narożników. Jest to również jedna z mniej granych map w matchmakingu Valve, więc ogólna baza graczy nie zna tylu sztuczek, aby zabić zabójstwa na Vertigo.

Należy zauważyć, że te mecze zostały całkowicie wycofane z publicznego dobierania graczy na serwerach Valve. Liczby mogą być zupełnie inne w grach profesjonalnych, ale przeciętny gracz uzna te dane za znacznie bardziej przydatne.Źródło : https://win.gg/news/new-csgo-stats-show-eco-rounds-win-matches/