Nowe rynki esportowe i zakłady na gry wideo w USA

Analiza rynku zakładów e-sportowych w Stanach Zjednoczonych

Podstawy zakładów e-sportowych

Zakłady e-sportowe są bardzo podobne do standardowych zakładów sportowych, zwłaszcza w bardziej popularnych grach i konkursach. E-sporty mają linie zakładów na mecze profesjonalne i turnieje w popularnych grach. Istnieją zakłady na zwycięzcę meczu, zakłady na zwycięzcę turnieju, zakłady związane z ilością map lub gier, oraz zakłady na łączną liczbę map lub gier, które zostaną wygrane przez obie drużyny.

Liczne raporty online pokazują, że same zakłady e-sportowe przyniosły ponad 12 miliardów dolarów w 2021 roku.

Najczęściej obstawiane gry e-sportowe to:

Counter-Strike: Global Offensive

Dota 2

League of Legends

Call of Duty

Overwatch

StarCraft II

Główne turnieje, takie jak Mistrzostwa Świata League of Legends, The International (dla Dota 2) i CS: Call of Duty World League oraz Majors definiują najwyższy poziom zakładów e-sportowych każdego roku.

Możesz także obstawiać zwycięzców całych lig, turniejów oraz postawiać zakłady statystyczne na graczy e-sportowych.

Konsola E-sport i Zakłady na Gry Xbox

Mimo że strzelanki i MOBA są najpopularniejsze w profesjonalnych e-sportach, gry na konsolę Xbox i PlayStation również mają opcje zakładania zakładów na grach turniejowych.

Niektóre z najpopularniejszych i najczęściej obstawianych tytułów e-sportowych na Xbox to:

Halo Infinite

Call of Duty

Rocket League

Jednak w ciągu ostatnich lat zakłady nie tylko skupiły się na meczach i turniejach e-sportowych, ale wprowadziły również bardziej egzotyczne rynki zakładów związanych z grami. Obejmują one zakłady na premiery gier, sprzedaż czy oceny recenzentów.

Zakłady związane z premierami gier

Kreowanie podekscytowania wokół premiery nowej gry to strategia marketingowa, której wielu wydawców używa. Kilka centrów zakładów online ma teraz rynki dotyczące potencjalnej daty premiery gry; oferowane są zakłady dotyczące tego, czy gra zostanie wydana przed czy po określonej dacie.

Zakłady na sprzedaż w pierwszym weekendzie / pierwszym miesiącu

Istnieją teraz oczekiwania dotyczące wstępnych zamówień w formie zakładów na to, jak szybko nowo wydana duża produkcja może się sprzedać.

Zakłady na ocenę recenzji

Jeśli chodzi o wyniki sprzedaży gry, niektórzy bukmacherzy pozwalają obstawiać potencjalne zakresy ocen, jakie mogą przyznać krytycy (Metacritic i inni).

Źródło : www.bing.com