Nowe narzędzie do nagrywania gier Steam już dostępne – Zobacz jak działa!

Valve ogłosiło nowy pakiet narzędzi do nagrywania gier Steam, które pozwolą ci nagrywać, tworzyć klipy i udostępniać materiały z gier bezpośrednio w samym Steam.

Nowe narzędzie nagrywające gry Steam

Zgodnie z oficjalnym ogłoszeniem, nowa funkcja nagrywania gier Steam oferuje dwa sposoby przechwytywania materiału wideo. Możesz to zrobić w tle, bez konieczności naciśnięcia przycisku nagrywania, lub możesz łatwo ustawić funkcję nagrywania na żądanie, zgodnie z twoimi preferencjami.

Po nagraniu materiału możesz go szybko odtworzyć, pobrać klipy z niego i udostępnić je zarówno w czacie Steam, jak i na zewnętrznych platformach.

Timeline i inne funkcje

Steam Game Recording umożliwia nagrywanie materiałów bezpośrednio z Steam, bez konieczności korzystania z aplikacji innych firm. Funkcja Timeline pojawia się podczas nagrywania, a jeśli gra jest „Timeline-enhanced”, automatycznie generuje znaczniki dla określonych wydarzeń, takich jak pokonanie bossów czy odkrycie nowych obszarów.

Obecnie dwie gry są ulepszone o Timeline: Counter-Strike 2 i Dota 2.

Dostępność i funkcje dodatkowe

Nowe narzędzie do nagrywania gier Steam działa w przypadku każdej gry dostępnej w Steam; o ile masz dostęp do nakładki Steam, masz również dostęp do narzędzia Game Recording, co jest dość wygodne. Nie wszystkie gry są ulepszone o Timeline, niemniej jednak.

Możesz również ustawić, ile miejsca na dysku chcesz zarezerwować na materiały wideo, oraz jak długo narzędzie ma nagrywać, jeśli jest skonfigurowane tak, aby działać bez twojego udziału.

Źródło : www.bing.com