Nowe miejsce dla orłów w sezonie CS2

Nowa organizacja dla Bad News Eagles w sezonie Counter-Strike 2

Po roku i pół samodzielnej działalności, Bad News Eagles wreszcie znaleźli organizację, dla której będą grać na początku sezonu Counter-Strike 2.
13 listopada na X zespół bałkański ogłosił, że podpisał umowę z Guild Esports, którzy podejmują kolejny krok w kierunku esportu CS2 po przejęciu żeńskiego zespołu w marcu. Mimo że juanflatroo i jego drużyna nie będą grać bezpośrednio pod nazwą „Guild”, zostali przemianowani na Guild Eagles po dołączeniu do organizacji. Mimo że Eagles regularnie nie docierają do fazy play-off największych turniejów na świecie, są nadal dobrze znani w społeczności CS2. Zespół zawsze błyszczy najbardziej podczas Majorów. Podczas trzech poprzednich wydarzeń sponsorowanych przez Valve, dotarli do fazy Legend, nawet wyeliminowali FaZe Clan na IEM Rio CS:GO Major 2022.

Scena CS2 przechodzi poważny prześwietlenie składu, gdzie wiele czołowych zespołów zmienia graczy i stara się odbudować swoje składy. Guild Eagles wydają się być wyjątkiem i mają na celu rozpoczęcie nowej ery Counter-Strike z tą samą kadrą, którą trenuje były zwycięzca Majora, Devilwalk. W chwili pisania tekstu zostało mniej niż sześć miesięcy przed pierwszym Major CS2, który jest organizowany przez PGL i ma odbyć się w Kopenhadze w marcu 2024 roku. Jeśli Guild Eagles mają dorównać historii swojej kadry, ich obecność na Majorze powinna być formalnością. Jak dotąd jednak, Guild Eagles nie zdołali dotrzeć do finału żadnego turnieju CS2. Uczestniczyli w wydarzeniach online, takich jak CCT East Europe Series 3, ale do tej pory nie udało im się przejść dalej niż ćwierćfinałów. Mimo to, przy odpowiednim wsparciu ze strony Guild, sytuacja może tylko się poprawić dla bałkańskiego zespołu, który niejednokrotnie udowodnił, że jest siłą, z którą trzeba się liczyć.

Źródło : dotesports.com