Nominowani do nagród esportowych The Game Awards 2023

Najważniejsze wydarzenie związane z e-sportem w 2023 roku

The Game Awards 2023 odbędą się 7 grudnia w Teatrze Peacock w Los Angeles. To będzie 10. edycja prestiżowego show nagród związanych z grami wideo stworzonego przez Geoffa Keighleya. Do zdobycia jest 31 kategorii, a tak jak w przypadku The Game Awards 2022, tak i w 2023 roku nagrody dla najlepszych e-sportowców będą mieć swoje miejsce. Kategorie e-sportowe na tegorocznym show to: Najlepszy Zespół E-sportowy, Najlepszy E-sportowiec, Najlepszy Trener E-sportowy, Najlepsze Wydarzenie E-sportowe i Najlepsza Gra E-sportowa.

Najlepszy Zespół E-sportowy
Chatowanie podwójne Przez해당 게시물은 BLAST.

Evil Geniuses (VALORANT)
Fnatic (VALORANT)
Gaimin Gladiators (Dota 2)
JD Gaming (League of Legends)
Team Vitality (Counter-Strike)
Rozpoznanie konkretnego zespołu e-sportowego (a nie całej organizacji), który w 2023 roku wyróżnił się wybitną grą i zachowaniem.
Zespół VALORANT Evil Geniuses miał nadzwyczajny rok. Przeszli od bycia jednym z najgorszych zespołów w lidze VCT Americas, aż do cudownego dotarcia do playoffów ligi, zakwalifikowania się do Mistrzostw: Tokio i Mistrzostw VALORANT oraz ostatecznie wygrania Mistrzostw na rodzimej ziemi w Los Angeles. Zanim stali się mistrzami świata, EG przegrali finał Mistrzostw: Tokio z Fnatic, zespołem, który wygrał z rzędu dwa międzynarodowe turnieje i był powszechnie uważany za najlepszy zespół VALORANT na świecie przed Mistrzostwami. Fnatic tylko raz przegrali przez cały rok przed Mistrzostwami i zeszli dwukrotnie w Mistrzostwach VALORANT, zajmując miejsce w czołowej czwórce.

Drużyna Dota Gaimin Gladiators miała podobny przebieg jak Fnatic w VALORANT. Wygrali prawie każdy duży turniej w Dota w tym roku, ale nie zdołali wygrać kończącego sezon wydarzenia mistrzowskiego, The International. Gaimin Gladiators wygrali wszystkie trzy Major i dwie z trzech sezonów DreamLeague, ale zajęli drugie miejsce na The International. Zespół League of Legends JD Gaming miał również rok porównywalny z Fnatic i Gaimin Gladiators. JDG wygrali obie sezony chińskiej ligi regionalnej (LPL) w tym roku i Mid-Season Invitational. Jednak nie udało im się ukończyć „Złotego Szlaku” w przegranie z T1 w półfinałach Mistrzostw League of Legends Worlds.

Najlepszy E-sportowiec
Chatowanie podwójne PrzezCOLIN YOUNG-WOLFF / RIOT GAMES

Lee „Faker” Sang-hyeok (League of Legends)
Mathieu „ZywOo” Herbaut (Counter-Strike)
Max „Demon1” Mazanov (VALORANT)
Paco „HyDra” Rusiewiez (Call of Duty)
Park „Ruler” Jae-hyuk (League of Legends)
Phillip „ImperialHal” Dosen (Apex Legends)
E-sportowiec uznany za najbardziej wybitnego pod względem osiągnięć sportowych i zachowania w 2023 roku, niezależnie od gry.
Na czystej znajomości nazwisko Faker wyróżnia się. Jest uważany za najlepszego gracza League of Legends wszech czasów, GOAT. Faker właściwie wygrał tę kategorię w 2017 roku. Nie wygrał mistrzostw świata od 2016 roku, ale jest na skraju wygrania czwartych mistrzostw w ten weekend, gdy on i jego zespół, T1, rywalizują w finale Mistrzostw Świata League of Legends. Faker miał bardzo imponujący rok przed Worlds. T1 poważnie osłabili się, gdy był wyłączony z powodu ręki, ale z nim w składzie grali o wiele lepiej. Faker poprowadził również reprezentację Korei Południowej do złotego medalu w konkurencji League of Legends na Azjatyckich Igrzyskach.

Źródło : nerdstreet.com