Nominacje i przewidywania zwycięzców – The Game Awards 2023

Nagrody gier grzechu są coraz bliżej, a my wciąż czekamy, możemy jednak głosować na nasze ulubione gry w każdej kategorii. Jeśli chcesz wiedzieć, kto został nominowany w tym roku, mamy wszystkie wybory do każdej kategorii. Baldur’s Gate 3 ma więcej nominacji niż jakakolwiek inna gra. Jesteśmy pewni, że będzie jednym z zwycięzców.

Nominacje w kategorii „Gra Roku”
Tears of the Kingdom zachwyciło graczów, a Breath of the Wild już w 2017 roku zostało grym roku. Baldur’s Gate 3 był wybitny w tym roku, naprawdę innowując gatunek RPG, i myślimy, że zostanie nagrodzony najważniejszą nagrodą. Resident Evil 4, Spider-Man 2, Alan Wake 2, The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, Super Mario Bros. Wonder, Baldur’s Gate 3

Nagrody w kategorii „Najlepsza Reżyseria”
Większość gier miała wspaniałą reżyserię w tym roku. Jednak myślimy, że Baldur’s Gate 3 kolejny raz odbierze to wyróżnienie, oferując wiele możliwości i pozwalając ci grać tak, jak tego pragniesz.

Najlepsza Narracja
Baldur’s Gate 3 ma jedną z najlepszych historii w grach wideo, i możesz wybrać, jak wszystko się rozgrywa. Nasza wzmianka honorowa ponownie idzie do gry Alan Wake 2, z tajemniczą nadprzyrodzoną historią w jej centrum.

Najlepsza Artystyczna Reżyseria
To była zacięta walka między dwoma naszymi grami od Nintendo, ale myślimy, że Mario przekroczy linię mety.

Najlepsze Muzyka i Scenariusz
Seria Zelda i Final Fantasy znane są z wspaniałych ścieżek dźwiękowych. Jednak absolutnie uwielbialiśmy ścieżkę dźwiękową do Baldur’s Gate 3, z osobnym wydaniem Down By The River.

Najlepszy Projekt Dźwiękowy
Projekt dźwiękowy do gry Baldur’s Gate 3 zwiastuje dreszcze, podczas gdy Hi-Fi Rush trzyma nas w rytmie z doskonale synchronizowanym dźwiękiem.

Najlepsze Wykonanie
Uwielbiliśmy wszystkie wykonywane na tej liście, z osobnym wydaniem to, jak Neil Newbon sprawił, że wszyscy pragnęliśmy Astariona. Jednak Ben Starr nas zaskoczył jako Clive, zaskakując na debiutanckiej grze wideo.

Innowacje w Dostępności
Dostępność gier to gorący temat, pozwalający więcej ludziom grać niż kiedykolwiek wcześniej. Hi-Fi Rush ma niezwykły zestaw opcji, a wizualne wskazówki są punktem odniesienia, pozwalające osobom głuchym grać w tę grę rytmu.

Gry Impact
Terra Nil zaimponowała nam, ucząc więcej o środowisku i o tym, jak zbalansować wirtualny ekosystem. Jednak poruszająca gra Venba o rodzinie imigrantów poruszyła nasze serca i nauczyła nas trochę więcej o gotowaniu.

Najlepsza Gra Wciąż Wydawana
Cyberpunk 2077 zaimponował nam w tym roku, stając się obowiązkową grą w 2023 roku. Niemniej jednak trudno jest przewyższyć HoYoverse i to, jak Genshin Impact stał się lepszy z roku na rok.

Najlepsze Wsparcie Społeczności
Final Fantasy 14, No Man’s Sky i Cyberpunk 2077 są znane w społeczności graczy, jako gry, które zostały przywrócone do życia, kiedy zespół wysłuchał opinii graczy. Baldur’s Gate 3 słuchał społeczności od samego początku, z doskonałym okresem wczesnego dostępu z ciągłymi poprawkami i zmianami przed spektakularnym pełnym wydaniem.

Najlepsza Niezależna Gra
Sea of Stars zachwyciło nas w tym roku, przywracając stare szkolne gry JRPG do mainstreamu. Nadal myślimy, że Cocoon zdobędzie nagrodę za innowacyjną, wcześniej niewidzianą rozgrywkę.

Najlepsza Gra Debiutancka Indie
Cocoon zaimponowało nam w tym roku, ale to nie jest debiut, ponieważ reżyser Jeppe Carlsen już podbił świat grą Limbo i Inside. Dredge miesza przerażenie głębi z pozornie uspokajającym sportem wędkarstwa, aby nas zachwycić.

Najlepsza Gra Mobilna
Jak już wspomniano, HoYoverse po prostu nie może zostać zatrzymany, a ich nowa gra Honkai Star Rail prawdopodobnie zdobędzie tę nagrodę. Możemy uwielbiać Terra Nil, ale Honkai podbiło świat w tym roku, wprowadzając klasyczną formułę Genshin do nowego ustawienia.

Najlepsza Gra VR/AR
Horizon: Call of the Mountain była wspaniałym poligonem wierzchnim, pokazującym, co VR może zrobić i dając nam powód do kupienia PS VR2. Jednak VR wydaje się być stworzone do gier horroru, i jak wcześniej Resident Evil 7, myślimy, że fani przekonają się do strachu RE8.

Najlepsza Gra Akcji
To kategoria, w której myślimy, że zwycięzca wydaje się być oczywisty, pomimo silnej konkurencji. Armored Core 6: Fires of Rubicon to nie tylko powrót do bardzo popularnej serii, ale także kolejny klejnot od FromSoftware.

Najlepsza Gra Akcji/Przygodowa
Sądzimy, że Tears of the Kingdom zostanie pominięte w kategorii „Gra Roku”, jeśli tylko dlatego, że jej poprzednik już otrzymał nagrodę. Jednak na pewno zdobędzie nagrodę dla najlepszej gry akcji/przygodowej jako jedna z najlepszych tytułów tegorocznych.

Najlepsza Gra RPG
Jak prawie w każdej kategorii, dla której nominowano Baldur’s Gate 3, jest prawdopodobne, że zdobędzie nagrodę dla swojego gatunku. Wszystkie nominowane gry zaskoczyły nas w tym roku, zwłaszcza Lies of P i Sea of Stars, które pochodziły z dużo mniejszych zespołów.

Najlepsza Gra Walki
To jest kolejna kategoria, w której myślimy, że wygrana będzie niemal pewna, ponieważ Street Fighter 6 jest nie tylko najlepszą grą walki roku, ale także jedną z najlepszych gier roku ogółem.

Najlepsza Gra Rodzinna
Absolutnie uwielbialiśmy Pikmin 4 w tym roku i spędziliśmy godziny z naszymi nowymi małymi przyjaciółmi.())), jej tytuł przekraczył nas…

Źródło : www.bing.com