Nominacje i przewidywania zwycięzców The Game Awards 2023

Nominowani do The Game Awards 2023 – oto nasze przewidywania

Nie możemy się już doczekać The Game Awards, ale na razie możemy głosować na nasze ulubione gry w każdej kategorii. Mamy dla was listę wszystkich nominacji wraz z naszymi przewidywaniami dotyczącymi zwycięzców.

Gra Roku

Tears of the Kingdom zachwyciła wielu graczy, ale Breath of the Wild już zdobył nagrodę w 2017 roku. Baldur’s Gate 3 był wyjątkowy w tym roku, rewolucjonizując gatunek RPG, co naszym zdaniem przyczyni się do zdobycia głównej nagrody.

Najlepsza Reżyseria

Wiele gier prezentowało doskonałą reżyserię w tym roku, ale uważamy, że Baldur’s Gate 3 ponownie zabierze to wyróżnienie, oferując wiele ścieżek rozwoju i pozwalając graczom grać w sposób, w jaki chcą.

Najlepsza Fabuła

Baldur’s Gate 3 wyróżnia się jedną z najlepszych historii w grach wideo, pozwalając graczom wybierać, w jaki sposób ta historia się rozwija. Jednak wyróżnienie zasługuje także Alan Wake 2 z tajemniczą nadprzyrodzoną historią w samym centrum.

Najlepsza Grafika

To był zacięty wyścig między dwoma grami Nintendo, ale uważamy, że Mario przekroczy linię mety. Dużo uwagi poświęcono animacjom Mario, z nowym stylem, który przywrócił 2D Mario na szczyt.

Najlepsza Muzyka i Dźwięk

Seria Zelda i Final Fantasy słyną z niesamowitych ścieżek dźwiękowych, ale uwielbiamy oprawę dźwiękową Baldur’s Gate 3, szczególnie utwór Down By The River.

Najlepszy Design Dźwięku

Design dźwięku w Alan Wake 2 wywołał u nas dreszcze, podczas gdy Hi-Fi Rush utrzymywał nas w rytmie idealnie na czas. Jednak myślimy, że Resident Evil 4 zabierze to wyróżnienie za przyniesienie strachu w sposób, którego nie sądziliśmy za możliwy.

Najlepsza Rola

Kochamy wszystkie występy na tej liście, szczególnie jak Neil Newbon wzbudził w nas pragnienie Astariona. Jednak Ben Starr nas zachwycił jako bohater Clive, zrobił niesamowity debiut w grach wideo.

Innowacja w Dostępności

Dostępność to gorący temat w grach wideo, pozwalający więcej ludziom grać niż kiedykolwiek wcześniej. Hi-Fi Rush ma niesamowity zestaw opcji i wizualne wskazówki stanowią punkt odniesienia dla osób głuchych.

Gry o Dużym Oddziaływaniu

Terra Nil zrobiła na nas duże wrażenie, ucząc nas o środowisku i równowadze ekosystemu w grze. Jednak historia Venba dotykająco opowiadająca o rodzinie imigrantów rozgrzała nasze serca i nauczyła nas trochę więcej o gotowaniu.

Najlepsza Gra Oraz Developer Wspierający Społeczność

Final Fantasy 14, No Man’s Sky i Cyberpunk 2077 to gry, które zostały przywrócone do życia dzięki wsłuchiwaniu się w opinie graczy. Baldur’s Gate 3 słuchało społeczności od samego początku, oferując świetny okres wczesnego dostępu z ciągłymi poprawkami i zmianami przed spektakularnym pełnym wydaniem.

Najlepsza Niezależna Gra

Sea of Stars zachwyciła graczy w tym roku, przywracając starej szkoły JRPG do świadomości. Uważamy jednak, że Cocoon zdobędzie nagrodę za innowacyjną, dotąd niespotykaną rozgrywkę.

Nowa Niezależna Gra

Cocoon nas zachwyciło w tym roku, ale to nie jest prawdziwa nowość, ponieważ reżyser Jeppe Carlsen już zdobył świat burząc rynki gier z takimi tytułami jak Limbo i Inside. Dredge łączy koszmarne sceny z pozornie spokojnym sportem wędkarstwa, by nas zaskoczyć.

Najlepsza Gra Mobilna

Jak już wspomniano, HoYoverse nie może zostać zatrzymany, a nowa gra Honkai Star Rail z pewnością zdobędzie nagrodę. Pomimo że uwielbiamy Terra Nil, Honkai podbił świat swoim klasykiem i przeniósł formułę Genshin do nowego środowiska.

Najlepsza Gra VR / AR

Horizon: Call of the Mountain była doskonałą prezentacją możliwości VR i dała nam powód, by kupić PS VR2. Ale VR wydaje się stworzone dla gier horroru, i podobnie jak Resident Evil 7, myślimy, że fani wybiorą strach z RE8.

Najlepsza Gra Akcji

To kategoria, w której myślimy, że zwycięzca będzie miał łatwą przejażdżkę, pomimo silnej konkurencji ze strony Hi-Fi Rush. Armored Core 6: Fires of Rubicon to nie tylko powrót do bardzo popularnej serii, ale również kolejny klejnot od FromSoftware.

Najlepsza Gra Akcji / Przygodowa

Myślimy, że ze względu na to, że poprzednik Tears of the Kingdom już otrzymał nagrodę, to z pewnością zdobędzie tytuł najlepszej gry akcji/przygodowej jako jedna z najlepszych gier tego roku.

Najlepsza Gra RPG

Podobnie jak w przypadku prawie każdej kategorii, do której nominowano Baldur’s Gate 3, jest pewne, że zdobędzie ona nagrodę w swoim gatunku. Wszystkie nominowane nas zaskoczyły w tym roku, szczególnie Lies of P i Sea of Stars, które pochodziły od znacznie mniejszych zespołów.

Najlepsza Gra Walki

To kolejna kategoria, w której nie spodziewamy się wielkiej rywalizacji, bo Street Fighter 6 jest nie tylko najlepszą grą walki roku, ale jedną z najlepszych gier roku ogólnie. Mortal Kombat 1 było szczerym konkurentem, ale myślimy, że SF6 lepiej przetrwa próbę czasu.

Najlepsza Gra Rodzinna

Naprawdę uwielbialiśmy Pikmin 4 w tym roku i spędziliśmy godziny z naszymi nowymi małymi przyjaciółmi, ale inny tytuł Nintendo doigrał nas…

Źródło : www.bing.com