Nitr0 kończy karierę w CSGO i Valorant – czy wróci do Valorant?

Nitr0 kończy karierę w CSGO i Valorant

Po długiej karierze w Counter-Strike, a następnie Valorant, a ponownie w Counter-Strike, Nicholas „nitr0” Cannella ogłosił oficjalnie swoją emeryturę z obu konkurencyjnych społeczności.

Ceniony kapitan Team Liquid po raz kolejny opuszcza e-sportową scenę gry. Gracz jest najbardziej znany z pomocy w wygraniu sezonu 2 Intel Grand Slam w 2019 roku, co czyni go jedynym kapitanem z Ameryki Północnej, który to osiągnął.

Intel Extreme Masters Dallas, z którego Liquid został już wyeliminowany, jest jego ostatnim wydarzeniem. To nasuwa pytanie, czy po raz kolejny wróci do Valorant?

Czy nitr0 wraca do Valorant?

Kiedy Valorant został wydany po raz pierwszy, mnóstwo profesjonalistów CSGO z pierwszego i drugiego poziomu przeszło na nową taktyczną strzelankę Riot Games. Wtedy płynny gracz nitr0 był jednym z takich graczy, ale przeszedł do historii, będąc pierwszym wielkim nazwiskiem, które powróciło do Counter-Strike po pobycie w Valorant.

Jego niedawne ogłoszenie sprawiło, że fani zastanawiają się, czy wkrótce zostanie pierwszym poczwórnym agentem w historii e-sportu FPS, i nie jest to poza sferą możliwości.

Podróże i przyszłość transmisji strumieniowej

Główna obawa, o której mowa w oświadczeniu nitr0 była podróż. Scena CSGO znajduje się prawie w całości w Europie, a każda czołowa drużyna musi albo zostać tam na stałe, albo stale podróżować przez Atlantyk, aby uczestniczyć w wydarzeniach.

Scena północnoamerykańska jest w porównaniu z nią marna, z ułamkiem nagród pieniężnych i kilkoma zespołami na najwyższym poziomie. Jednak północnoamerykańska scena Valorant jest znacznie silniejsza w stosunku do CSGO. Kontynent jest domem dla kilku czołowych drużyn, takich jak 100 Thieves, NRG, Cloud9 i wiele innych.

Inne części oświadczenia wskazują na stałą przyszłość transmisji strumieniowej. Chociaż nitr0 stwierdził, że nie ma konkretnych planów po CSGO, potwierdził plany przeniesienia swojego talentu na Twitcha lub inną konkurencyjną platformę. Gracz znany jest ze swojej charyzmy, więc miejsce na biurku analityka też mogłoby się znaleźć.

Na razie zwróć uwagę na to, którą strzelankę taktyczną preferuje streamować, i nie spodziewaj się powrotu przez co najmniej kilka kolejnych miesięcy.

Źródło: https://win.gg/news/nitr0-to-leave-csgo-will-he-return-to-valorant-yet-again/.