Nigma Galaxy zawiesiła dywizję CSGO: „Przyjrzymy się temu w przyszłości”


Bliskowschodnia organizacja e-sportowa Nigma Galaxy potwierdziła wycofanie się z Counter-Strike: Global Offensive w dającej się przewidzieć przyszłości.

Kiedy organizacje e-sportowe Nigma i Galaxy Racer ogłosiły fuzję we wrześniu 2021 roku, jasno dały do ​​zrozumienia, że ​​mają ambicje stać się „największą organizacją e-sportową” w ciągu najbliższych trzech lat.

Nowa, konkurencyjna część Galaxy Racer, Nigma Galaxy, zmarnowała niewiele czasu na wprowadzenie poważnych zmian w swojej strategii e-sportowej – jedną z nich, jak dowiedział się Dexerto, jest odejście od tytułu FPS firmy Valve.

Ich szwedzka drużyna, kierowana przez byłego gracza Fnatic i NIP, Simona „twist” Eliassona, ogłosiła 20 października, że ​​szuka nowej organizacji do reprezentowania. Obecnie zajmują 51. miejsce na świecie według HLTV.org.

„Roster może swobodnie badać inne możliwości, na razie nie będziemy w CSGO” – potwierdziła Dexerto Nigma Galaxy. „Kochamy CSGO i przyjrzymy się temu w przyszłości. My [would be] bardziej niż szczęśliwy, jeśli obecny skład CSGO znajdzie dom, w którym poczuje się komfortowo”.

W miesiącu poprzedzającym ich ewentualny wyjazd z Galaktyka Nigma, zespół osiągnął dwa pierwsze miejsca w Pinnacle Fall Series 2 Regionals i cztery pierwsze miejsca w otwartych kwalifikacjach do DreamHack Open November i IEM Winter.

Twist i jego koledzy z drużyny Nigma Galaxy Denis „⁠grux⁠” Gutaj, Niclas „⁠PlesseN⁠” Plessen, Adam „⁠dezon⁠” Wahlqvist i Hugo „⁠chawzyyy⁠” Günther trzymają się razem i szukają nowej organizacji konkurować w ramach posuwania się do przodu.

Chociaż Nigma Galaxy nie stwierdziła wyraźnie, że wybrała rywalizację w Valorant nad CS: GO, teraz konkurują tylko w tym pierwszym. Obecnie wystawiają dwie drużyny Valorant, drużynę mężczyzn i listę kobiet, oba z Filipin. Ich męska drużyna niedawno rywalizowała w VCT SEA Stage 3: Challengers Playoffs, zajmując miejsca 13-16.

Source : https://www.dexerto.com/csgo/nigma-galaxy-confirm-csgo-departure-1684755/