Niezwykły sposób na nagranie gier Steam: Instrukcja.

Rejestracja gry wideo przy użyciu oprogramowania Steam Game Recording

Nie musicie już korzystać z oprogramowania innych firm, aby nagrywać warte uwagi momenty w grach Counter-Strike 2, DOTA czy innych grach Steam. Oto wszystko, co powinniście wiedzieć na temat korzystania z rejestracji gier wideo w Steam.

Steam ma ogromną kolekcję gier, w tym te, które świetnie nadają się do tworzenia treści warte kliknięcia. Niezależnie od tego, czy rejestrujecie zabawne chwile w Among Us czy udane headshoty w CS2, jest wiele niezapomnianych momentów warte nagrania.

Jak korzystać z rejestracji gry wideo w Steam?

Jednak może to być uciążliwy proces pobierania oprogramowania innych firm i radzenia sobie z ustawieniami wideo. Valve ułatwił twórcom treści rejestrowanie klipów i graczom konkurencyjnym analizowanie swoich nagrań dzięki Steam Game Recording, programowi w aplikacji, który pobiera rozgrywkę.

Aby przetestować ten program, który obecnie jest w fazie beta, musicie włączyć aktualizację beta Steam z ustawień. Uruchomcie Steam, przejdźcie do ustawień, kliknijcie „Interfejs”, wybierzcie dowolną opcję z „Uczestnictwo w beta klienta” poza brakiem beta, następnie zrestartujcie urządzenie.

Steam potrzebuje kilku sekund na zaktualizowanie się po restarcie komputera. Oznacza to, że została zainstalowana aktualizacja na urządzeniu, która uprawnia Was do korzystania z bety Steam Game Recording.

Granie w tle w Steam Software

Aby go znaleźć, wróć do ustawień Steam i kliknij z menu rejestrowanie gry. Tutaj dostaniecie dwie opcje rejestrowania rozgrywki. Możecie albo uruchomić go od razu, albo wybrać „Rejestracja na żądanie”, aby zapisać krótsze klipy podczas gry.

Rejestrowanie w tle ma kilka opcji dostosowywania jakości wideo, skrótów klawiaturowych i więcej. Przejdźcie do „Interfejs” i wybierzcie opcję po środku, aby rozpocząć rejestrację zaraz po uruchomieniu dowolnej gry na Steamie.

Aktualnie możecie nagrywać maksymalnie 120 minut rozgrywki, wciskając skrót klawiaturowy, który możecie zmienić w ustawieniach. Jeśli brakuje Wam miejsca na dysku, możecie zmienić długość nagrywania w ustawieniach. Oprogramowanie pokaże Wam, ile miejsca zajmie nagranie.

Źródło : www.bing.com