Niezmienny współzałożyciel Alex Connolly jest najmłodszym członkiem Listy Młodych Bogatych 2022 Financial Review


To rzadka kombinacja. Tylko dwóch innych studentów wybrało to samo na jego roku. Jednym z nich był Robbie Ferguson – dux z Sydney’s Knox Grammar, szkolny dyskutant i ktoś inny, kto rozbił ich ATAR z parku (99,95).

Jednak pomimo tego, że obaj są niezwykle akademiccy, żaden z nich nie ukończyłby podwójnego dyplomu. Zamiast tego, wraz ze starszym bratem Robbiego, Jamesem, pracowali dzień i noc nad tworzeniem gier wideo przy użyciu nowej technologii blockchain, o której wiedzieli, że może zrewolucjonizować branżę gier, umożliwiając graczom posiadanie ich zasobów w grach.

Alex Connolly (w środku) zdobył 99,95 ATAR w Trinity Grammar School na zachodnim krańcu Sydney.

Latem 2018 roku odsunęli sen na bok, aby zbudować grę na Ethereum, technologii blockchain w powijakach, ale która według wszystkich trzech ma ogromną obietnicę. W tym czasie Connolly był na swojej przerwie na studia, pracując na pełny etat jako asystent prawny Gilberta + Tobina.

„Pracowałem do 12 lub 1 w nocy” – powiedział. „Poszedłem do Robbiego i Jamesa i rozbiłem obóz w kuchni ich rodziców w jednej z wież Barangaroo i pracowałem tam do 5 rano.

„To było może 10 dni, bo wszystko budowaliśmy. Nie mam zbytniego podejścia kulturowego do pośpiechu. Myślę, że moja średnia [work] wydajność w tym okresie, w którym nie spałam zbyt dużo, a dużo pracowałam, była bardzo niska. Z pewnością nie byłem najlepszym asystentem prawnym wszech czasów w tamtym okresie”.

W połowie roku Connolly powiedział swoim rodzicom (jego matka jest prodziekanem ACU, a tata adwokatem), że rzuca studia. Trio zakładało Immutable.

„Byłem trochę zaniepokojony” – powiedział. „Ale byli bardzo pomocni. To była decyzja odwracalna. Miałem okazję coś zrobić, a jeśli nie wyszło, mogłem wrócić”.

Cztery lata później ich start-up jest wart oszałamiającej wartości 3,5 miliarda dolarów. Jego sukces umieścił Jamesa i Robbiego Fergusona na liście bogatych w przeglądzie finansowym w maju, o łącznej wartości około 1 miliarda dolarów.

Zaczęło się od pomysłu na tworzenie gier komputerowych – i zbudowało dwa hity: Eterboty oraz Uwolnieni Bogowie. Ale stało się znacznie więcej. Trio opracowało, jak zbudować platformę, która mogłaby umożliwić innym firmom budowanie na dużą skalę firm oferujących zasoby cyfrowe, znane jako tokeny niezamienne.

W wieku zaledwie 24 lat Connolly jest najmłodszym członkiem Listy Młodych Bogatych 2022. Louie Douvis

Ich rozwiązanie, Immutable X, to system, który wykorzystuje technologię roll-up, aby znacznie zmniejszyć energię potrzebną w transakcjach blockchain, eliminując ogromne opłaty, które stały się ogromną przeszkodą dla wielu twórców gier.

Connolly nie sądził, że jego pasja do gier wideo może zostać zamieniona w karierę. Grał w nie od lat, wliczając w to mnóstwo startów w Team Fortress 2 (pod nazwą „Strach”).

„Tak naprawdę nie uważałem tego za krótkoterminową opcję kariery” – powiedział. „Kocham technologię. Kocham komputery. Chciałem robić rzeczy. Ale to powiedziawszy, bardzo myślałem, że pójdę na studia prawnicze.

Jednak byłaby to rozmowa, którą odbył z Robbie Fergusonem na uniwersytecie, która wszystko zmieni. Rozmawiali o zbudowaniu gry za pomocą Ethereum, aby umożliwić graczom posiadanie, a zatem handel i sprzedaż przedmiotów w grze.

„Powiedziałem, widziałem to już wcześniej”, powiedział.

Connolly, który pod koniec 12 roku wydał 1000 dolarów na zakup wirtualnego noża w grze o nazwie Kontratak, widział szare rynki otwierające się, gdy ludzie próbowali znaleźć sposób na wymianę przedmiotów w grze, które kupili od twórców gier. Nie było na to dobrego systemu. Czasami gracze wymieniali przedmioty na kredyty w grze, ale w innych przypadkach pojawiał się pośrednik, aby ułatwić transakcję gotówkową.

„Od czasu do czasu pośrednik startował z pieniędzmi” – wspominał Connolly.

Immutable rozwija się w tempie warp i pomimo tegorocznego spowolnienia kryptowalut wciąż przyciąga finansowanie, przy czym amerykański inwestor PrinceVille Capital zainwestował w lipcu 21,5 miliona dolarów na tym samym poziomie, co seria C podnosząca w marcu, która wyceniła Immutable na 3,5 miliarda dolarów.

Connolly, dyrektor ds. technologii firmy, ma zespół 100 osób i stale się rozwija. Odpowiada za decydowanie, jakie produkty powinni budować.

Kulturowa zmiana wyboru kariery

Ma nadzieję, że jego sukces przyciągnie więcej talentów do branży i pomoże wprowadzić zmiany kulturowe w wyborze kariery, ubolewa, że ​​w Australii najbardziej prestiżowymi dziedzinami nauki pozostają prawo, finanse czy medycyna.

„Tak nie jest w USA” – powiedział. „Australia nie ma silnego potoku talentów technicznych. Australijczycy przez wiele lat jeździli do Stanów Zjednoczonych, aby pracować i zdobywać pracę w branży technologicznej”. Zauważa, że ​​zachodzą zmiany, którym pomagają rodzime historie sukcesu Atlassian i Canva.

Mimo że jego sukces był nieoczekiwany, Connolly uważa, że ​​prawdopodobnie zawsze skończy w branży technologicznej. W końcu zawsze przy nim majstrował. Kiedy miał 18 lat, zbudował program, który miał żywić się wynikami wyborów w 2016 r., więc nie musiał ciągle odświeżać strony internetowej Australijskiej Komisji Wyborczej.

„Myślę, że jedną z niesamowitych rzeczy w programowaniu jest to, że można budować różne rzeczy i pozwalać innym ludziom z nich korzystać, a to jest niezwykle skalowalne, dzięki czemu możesz mieć naprawdę duży wpływ na wiele rzeczy jednocześnie. Myślę, że i tak mogłem znaleźć sposób na zrobienie tego” – powiedział, zapytany, czy myśli o tym, co mogłoby się wydarzyć, gdyby udało mu się ułożyć harmonogram roku 11 tak, jak tego chciał.

„Nawet gdy zacząłem pracować jako asystent prawny, od razu próbowałem wykorzystać ten inny zestaw umiejętności”.Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=6357c8bd6775447ca7e856ecf1bdfd3a&url=https%3A%2F%2Fwww.afr.com%2Fyoung-rich%2Fhe-quit-uni-to-make-a-video-game-now-he-s-a-young-rich-lister-20221018-p5bqud&c=15893869854618807063&mkt=fr-fr