Niesamowity sukces gry Banana na Steam! Sprawdź dlaczego wszyscy o niej mówią!

Wśród najczęściej granych gier na platformie Steam można znaleźć pewne odstępstwo od normy o nazwie „Banana”. Okazało się, że to dokładnie to, co sugeruje nazwa. „Banana” w tym tygodniu wskoczyła na szczyt listy popularnych gier na Steam i osiągnęła szczytową liczbę 660 000 równoczesnych graczy w sobotę, jak pokazuje SteamDB. To wszechczasowy rekord, ale nawet teraz liczba ta wynosi około 600 tys., powiększając się od poprzedniego rekordu z piątku wynoszącego 155 000 równoczesnych graczy.

Dlaczego ta gra w zabawny sposób wzbudza takie zainteresowanie?

Głównym powodem jest to, że większość tych graczy to boty. Gra typu idle clicker staje się jak drukarka pieniędzy. Klikając wystarczającą liczbę bananów, zdobywasz skórki do gry, które można sprzedać za prawdziwe pieniądze. To rodzaj rynku graczy, który widzieliśmy wcześniej w popularnych grach jak „Call of Duty” i „Counter-Strike”. Jeden rzadki skin broni z CS:GO reportedly został sprzedany za 400 000 dolarów w zeszłym roku.

Żywy biznes wokół bananowej gry

Pomimo tego, że większość skinów sprzedaje się za grosze, niektóre ceny wzrosły do kilkudziesięciu lub nawet kilkuset dolarów w miarę jak „Banana” buduje hype. Według doniesień Polygon, jeden skin został sprzedany za ponad 1000 dolarów.

Jak twierdzi członek zespołu deweloperskiego Hery, „Uważam, że głównym powodem popularności gry jest fakt, że jest to legalna „niewyczerpany glitch finansowy”. Użytkownicy zarabiają pieniądze grając w darmową grę i sprzedając darmowe wirtualne przedmioty.”

Problemy z botami

Deweloperzy współpracują z platformą Steam, aby rozprawić się z problemem botów: „Niestety mamy obecnie problemy z botami, ponieważ gra praktycznie nie obciąża zasobów twojego PC, ludzie wykorzystują nawet do 1000 kont alternatywnych, aby zdobyć rzadsze przedmioty lub przynajmniej dużą ilość przedmiotów” – powiedział Hery.

Sprzedaż najmniej cennych bananów gwałtownie wzrosła wraz z liczbą graczy (i prawdopodobnie botów). Ciężko jednoznacznie powiedzieć dlaczego, ale prosty pomysł gry i memiczność zdają się promieniować tą samą energią „to the moon!”, co inwestorzy z Reddita i internauci (co mówię jako członek sam tego grona, więc bez obrazy). Prawdopodobnie większość nowych, uczciwych graczy bierze w tym udział dla mema. No cóż, lepiej to niż NFTy, w każdym razie.

Źródło : www.tomsguide.com