Niesamowity sposób na nagrywanie ostrej gry w CS2 i DOTA: Steam Game Recording

Jak korzystać z nagrywania w grach na Steamie

Teraz nie potrzebujesz dodatkowego oprogramowania, aby rejestrować godne uwagi momenty w Counter-Strike 2, DOTA, czy w innych grach na Steamie. Oto wszystko, co powinieneś wiedzieć o nagrywaniu gier na Steamie.

Nagraj w tle ma wiele opcji dostosowywania jakości wideo, skrótów klawiszowych i więcej. Przejdź do „Interfejsu” i wybierz opcję środkową, aby rozpocząć nagrywanie zaraz po uruchomieniu dowolnej gry na Steamie.

Jak wziąć udział w programie beta Steam Game Recording?

Aby przetestować ten program, który obecnie jest w fazie beta, musisz włączyć aktualizację beta w ustawieniach Steam.

Włącz Steam i przejdź do ustawień

Kliknij w „Interfejs”

Wybierz dowolną opcję z „Uczestnictwo w beta Klienta” oprócz braku wyboru bety

Uruchom ponownie swoje urządzenie

Steam zaktualizuje się po ponownym uruchomieniu twojego komputera. Oznacza to, że na twoim urządzeniu zainstalowano aktualizację, co sprawia, że jesteś uprawniony do testowania programu beta Steam Game Recording.

W celu znalezienia go, wróć do ustawień Steam i kliknij na Nagrywanie gier z menu. Tutaj dostaniesz dwie opcje do nagrywania swoich rozgrywek. Możesz albo zacząć od razu nagrywanie lub wybrać „Nagrywaj na żądanie”, aby zapisać krótsze klipy podczas gry.

Aktualnie możesz nagrywać do 120 minut rozgrywki, wciskając skrót klawiaturowy, który możesz zmienić w ustawieniach.

Jeśli masz mało miejsca na dysku, możesz zmienić czas trwania nagrania w ustawieniach. Oprogramowanie pokaże ci, ile miejsca zajmie nagranie.

Jeśli chcesz nagrać zabawne momenty, upewnij się, że włączyłeś opcję „Nagrywaj mikrofon”. Aby utrzymać swoje klipy wolne od bałaganu, wybierz „Tylko dźwięk gry” z rozwijanego menu „Nagrywaj audio z…”.

Możesz również dostosować lokalizację pobierania i jakość nagrywania z ustawień w aplikacji. Dla najwyższej jakości zalecamy nagrywanie wideo z prędkością 24 Mbps, zwłaszcza jeśli chcesz tworzyć treści lub momenty wysokiej jakości.

Jest również funkcja „Znacznika”, dzięki której można zakładać zakładki na konkretne momenty w długich filmach, co pozwala je ponownie odwiedzać bez konieczności oglądania całego filmu. Możesz dostosować klawisz znacznika z ustawień i ustawić go na pojedynczy skrót klawiaturowy, aby uzyskać szybszy dostęp.

Jak nagrać rozgrywkę w oprogramowaniu Steam?

Po dostosowaniu ustawień, uruchom swoją ulubioną grę i naciśnij skrót klawiaturowy, aby rozpocząć nagrywanie. Powiadomienie pojawi się w prawym dolnym rogu twojego ekranu, potwierdzając, że nagrywanie zostało rozpoczęte. Gdy skończysz, naciśnij skrót klawiaturowy zatrzymujący nagrywanie, aby wygenerować klip.

W celu oglądania, edytowania lub udostępniania klipów nagranych, naciśnij SHIFT+TAB, aby otworzyć nakładkę Steam, a następnie kliknij na opcję „Wyświetl klipy” na górze ekranu. Wszystkie nagrane klipy pojawią się na ekranie.

Kliknij prawym przyciskiem myszy na klip, który chcesz udostępnić znajomemu.

Tutaj dostaniesz opcje do przycięcia, wyświetlenia, usunięcia lub udostępnienia. Wybierz udostępnij.

Kliknij na ikonę udostępniania w prawym dolnym rogu filmu i wybierz „Wszystkie czaty” w opcji „Udostępnij znajomemu”.

Wybierz nazwisko znajomego, z którym chcesz podzielić się klipem.

Przed udostępnieniem możesz stworzyć film z długości znacznikowej. W przeciwnym razie, aby stworzyć ciekawe momenty i edycje z prostych filmów, możesz pobrać klip na swój komputer, wybierając „Eksportuj plik wideo” z rozwijanego menu.

Steam Game Recording to wygodny sposób na nagrywanie klipów, ale obecnie nie może nagrywać dźwięku z Discorda. Oznacza to, że rejestruje tylko głosy twoich przyjaciół, jeśli rozmawiają w grze.

Jednak Steam Recording jest w fazie beta i już posiada ustawienie o nazwie „Gra i wybrany program”. Oznacza to, że Valve może dodać wsparcie dla więcej aplikacji w przyszłości.

Źródło : www.bing.com