Niesamowite miejsca gier wideo, które możesz odwiedzić

Dzięki grą wideo możemy wchodzić do nieznanych światów, wcielając się w postacie, którymi sterujemy, aby zetknąć się z wirtualnym światem. Często gry przenoszą nas do odległych galaktyk, krain fantazyjnych lub alternatywnych wszechświatach. Ale co by było, gdybyś mógł odwiedzić niektóre miejsca, z którymi się spotkałeś na ekranie w rzeczywistości? Oto kilka kultowych lokalizacji z gier wideo opartych na prawdziwych miejscach, które możesz odwiedzić.

Canals w Counter-Strike 2

Counter-Strike od wielu już lat jest czołową konkurencyjną grą pierwszoosobową, będąc modyfikacją Half-Life. Do dziś nadal jest najczęściej grana grą na Steam. W chwili pisania tego tekstu jest aktualnie milion graczy, którzy grają w CounterStrike 2. Counter-Strike pozostawił duże wrażenie ze względu na znajome miejsca, w których terroryści i kontrterroryści walczą ze sobą. Nawet osoby niegrające w tytuł mogą rozpoznać mapy takie jak kultowy Dust II i jego inspirowane Marokiem ustawienie. A potem jest mapa Italia, zainspirowana krajem, po którym nosi nazwę. Również zainspirowana przez Włochy jest mapa Canals w Counter-Strike 2.

Do Counter-Strike: Global Offensive po raz pierwszy zostaną wprowadzone w 2017 roku Canale, które silnie opierają się na Piazzie San Marco w Wenecji, we Włoszech, po tym jak jej projektant mapy, Iikka Keränen, odwiedził to miejsce. Natychmiast rozpoznasz odtworzone miejsca takie jak Pałac Dożów, Most Westchnień i Zegar św. Marka, że wymienię na przykład.

Wiele historycznych lokalizacji w Assassin’s Creed

Gdy mówimy o Włoszech, inne kultowe gry wideo, które mają miejsce w różnych miejscach tego kraju, to Ubisoft’s Assassin’s Creed 2. Wcielając się w florenckiego szlachcica Ezio Auditore da Firenze, śledzimy jego podróż, gdy wykonuje zadania dla Bractwa Asasynów. Warto wspomnieć, że to Bractwo zabójców jest nawet oparte na rzeczywistej organizacji znanej jako Zakon Asasynów, które słynne są z dokonywania zamachów na wpływowe osoby w średniowiecznym Bliskim Wschodzie. Podczas gdy Włochy często przychodzą pierwsze do głowy dla graczy Assassin’s Creed, potrójna franczyza miała również gry, które odbywają się w słynnym Konstantynopolu w Turcji, różnych miejscach w Stanach Zjednoczonych podczas rewolucji amerykańskiej, Francji, Egiptu i Anglii. Wkrótce, aby trafić na rynek jeszcze w tym roku, Assassin’s Creed Shadows wywołuje ekscytację online po ujawnieniu, że akcja gry ma miejsce w feudalnej Japonii. W Shadows będziesz grał jako żyjący samuraj Yasuke, który służył pod japońskim daimyō Oda Nobunaga, oraz japoński shinobi (ninja) o imieniu Naoe.

Bostońska kraina Fallout 4

Po niedawnych sukcesach serialu Fallout marki Amazon Prime, więcej nowych fanów zdecydowało się spróbować tytułów wydanych przez Bethesda. W starszych wersjach Fallout zostaliśmy wystawieni na wszystko, co pozostało z Waszyngtonu w Fallout 3. Tymczasem Vegas New Vegas zaprowadzi cię przez nieprzyjazną pustynię Mojave, gdy walczące frakcje próbują przejąć kontrolę nad Nowym Vegas. Jak sugeruje nazwa, New Vegas to odbudowana osada próbująca ożywić wielkość hazardu w Las Vegas, Nevada. Nowi gracze, jednak zdecydowanie raczej skupią się na najłatwiejszym do wejścia ogniwie z franczyzy, Fallout 4. Fallout 4 odbywa się głównie w ruinach Bostonu. Poznasz historyczne miejsca takie jak Boston Common, znane jako najstarszy park miejski w USA, oraz Massachusetts State House, jeden z najstarszych parlamentów stanowych wciąż w użyciu. Całkiem trafne miejsca, może poza zniszczonymi budynkami, szerzącym się promieniowaniem, szalonymi bandytami i łakomymi na zabójstwo supermutantami.

Microsoft Flight Simulator i cały świat

Dlaczego ograniczać się do pojedynczych miejsc, gdy można odkrywać cały świat? Microsoft Flight Simulator (2020) pozwala graczom przejąć kontrolę nad wybranym przez nich samolotem i wznieść się z dowolnego lotniska na całym świecie. Korzystając z danych mapowych z Bing Maps, gra odtwarza mapy tak dokładnie, jak tylko możliwe w grze. Wyobraź sobie, że startujesz z międzynarodowego lotniska imienia Ninoya Aquino i lądujesz wirtualnie gdziekolwiek chcesz. Możesz nawet nauczyć się kilku rzeczy na temat pilotowania samolotów, ponieważ uwaga poświęcona detalom w kierowaniu samolotami w grze dąży do bycia tak dokładna, jak to możliwe.

Źródło : www.bing.com