Niesamowite lokacje gier, które możesz odwiedzić też w rzeczywistości

5 ikonicznych lokalizacji gier wideo, które możesz odwiedzić osobiście

Gry wideo pozwalają nam na wejście do nieznanych światów, wcielając się w postacie, które kontrolujemy, aby działać wirtualnym środowiskiem. Często gry przenoszą nas do odległych galaktyk, krain fantasy czy alternatywnych wszechświatach. Ale co by było, gdybyś mógł odwiedzić niektóre z miejsc, które napotkałeś na ekranie w prawdziwym życiu? Oto kilka ikonicznych lokalizacji gier wideo opartych na rzeczywistych miejscach, które możesz odwiedzić.

Kanały Counter-Strike 2

Counter-Strike od długiego czasu cieszy się mianem najpopularniejszej gry wideo pierwszoosobowej o tematyce strzelania taktycznego od ponad dwóch dekad od swojego początku jako moda do Half-Life. Do dziś pozostaje to gra grana najczęściej na Steam. Aktualnie gra w Counter-Strike 2 ponad milion graczy. Counter-Strike zostawia znaczące wrażenie ze względu na znajome miejsca, w których terroryści i antyterroryści walczą ze sobą. Nawet osoby niegrające tytułu mogą rozpoznać mapy, takie jak ikoniczna Dust II i jej inspirowane Marokańczykiem otoczenie. Jest także mapa Włochy, inspirowana krajem, którego nazwą nawiązuje. Również zainspirowane Włochami są Kanały Counter-Strike 2.

Zadebiutowane w Counter-Strike: Global Offensive w 2017 roku, Kanały silnie opierają się na Placu Świętego Marka w Wenecji, we Włoszech, po tym, jak projektant mapy, Iikka Keränen, odwiedził okolicę. Od razu rozpoznasz odtworzone lokalizacje, takie jak Pałac Dożów, Most Westchnień i Wieża zegarowa św. Marka, wymienione tylko kilka.

Wiele historycznych lokalizacji z Assassin’s Creed

Wracając do Włoch, kolejną ikoniczną grą wideo, która rozgrywa się w różnych miejscach tego kraju, jest Assassin’s Creed 2 od Ubisoft. Wcielając się we florenckiego szlachcica Ezio Auditore da Firenze, podążamy za jego podróżą, gdy wykonuje zadania dla Bractwa Asasynów. Warto zauważyć, że liga asasynów opiera się o rzeczywistą organizację znana jako Zakon Asasynów, notoryczną z dokonywania zamachów na wpływowych ludzi w średniowiecznym Bliskim Wschodzie. Chociaż Włochy często jako pierwsze przychodzą do głowy graczom Assassin’s Creed, potrójna franczyza miała również gry, które odbywają się w słynnych Konstantynopolu w Turcji, różnych miejscach w USA podczas rewolucji amerykańskiej, Francji, Egipcie i Anglii. Już wkrótce na rynku pojawi się Assassin’s Creed Shadows, wzbudzający ekscytację w Internecie po ujawnieniu, że jego miejsce akcji będzie feudalna Japonia. W Shadows zagrzesz jako żyjący samuraj afrykański Yasuke, który służył pod japońskim daimyō Oda Nobunaga, oraz japoński shinobi (ninja) o nazwie Naoe.

Odbudowana kraina z Fallout 4 w Bostonie

Po niedawnym sukcesie serialu Fallout firmy Amazon Prime, coraz więcej nowych fanów zdecydowało się spróbować tytułów wydanych przez Bethesda. W starszych wpisach z serii Fallout poznajemy to, co pozostało z Waszyngtonu w Fallout 3. Tymczasem Fallout New Vegas zabiera cię przez bezlitosną pustynię Mojave, gdy rywalizujące frakcje starają się przejąć kontrolę nad Nowym Vegas. Nowy Vegas, jak wskazuje nazwa, to odbudowana osada próbująca przywrócić dawny blask hazardu Las Vegas, Nevada. Nowi gracze z pewnością chętnie zwrócą się ku najłatwiej dostępnemu wpisowi w serii, Fallout 4. Fallout 4 rozgrywa się głównie w zgliszczach Bostonu. Rozpoznasz historyczne miejsca, takie jak Boston Common, znane jako najstarszy park miejski w USA, i Massachusetts State House, jedno z najstarszych kapitolików stanowych wciąż w użyciu. Jest całkiem realistycznie, może poza zniszczonymi budynkami, szerzącym się promieniowaniem, szalonymi bandytami i zabójczymi supermutantami.

Microsoft Flight Simulator i cały świat

Dlaczego ograniczać się do pojedynczych celów, gdy możesz zwiedzać cały świat? Microsoft Flight Simulator (2020) pozwala graczom przejąć kontrolę nad wybranym samolotem i wzbić się w powietrze z dowolnego lotniska na świecie. Wykorzystując dane map z Bing Maps, gra odwzorowuje mapy tak dokładnie, jak to możliwe w grze. Wyobraź sobie start z portu lotniczego w Ninoy Aquino i lądowanie praktycznie gdziekolwiek zechcesz. Możesz nawet nauczyć się kilku rzeczy o pilotażu samolotu, ponieważ dbałość o szczegóły w kontrolowaniu samolotów w grze stara się być tak dokładna, jak to możliwe.

Źródło : www.bing.com