Nie uruchomi Warzone, ale AMD Ryzen Zen 4 iGPU może z łatwością zasilać te gry


Jak opisaliśmy w naszej recenzji procesorów AMD Ryzen z serii 7000, nowe chipy oparte na Zen 4 mają zintegrowaną grafikę! Oznacza to, że nie musisz już wyciągać starego kloca ze stojaka tylko po to, aby mieć działające połączenia wyświetlacza. Jeśli jednak przeczytałeś naszą recenzję, dowiesz się, że wydajność zintegrowanego procesora graficznego jest, no cóż – powiedzmy „nieinspirująca”.

nowy ryzen igp

AMD specjalnie powiedziało, że zintegrowany procesor graficzny nie jest przeznaczony do gier, ale po prostu do podstawowej obsługi wyświetlacza. Opiera się na zintegrowanej grafice w procesorach firmy „Rembrandt”, które tworzą mobilną serię Ryzen 6000, więc zawiera wszystkie fantazyjne funkcje z tej rodziny, takie jak dekodowanie wideo AV1 (nie kodowanie), obsługa HDMI 2.1 FRL i DisplayPort 2.0 Pomoc. Może również pozwolić procesorom Zen 4 na obsługę wyświetlaczy przez Thunderbolt bez konieczności używania niezręcznych złączy pętli zwrotnej.

gpuz
Kliknij to, jeśli nie możesz tego przeczytać.

Specyfikacje zintegrowanego procesora graficznego są dokładnie tak skromne, jak można się spodziewać po czymś, co ma jedynie umożliwić podstawową obsługę wyświetlacza. Patrzymy na najmniejszą możliwą jednostkę funkcjonalną RDNA 2: pojedynczy procesor grupy roboczej (WGP), podobny do pary jednostek obliczeniowych GCN — jedna czwarta tego dostępnego dla Steam Deck. GPU-Z informuje, że chip ma cztery ROP i osiem TMU, co stanowi jedną czwartą zasobów rastrowych dostępnych na Nintendo Switch, a połowę tego na Steam Deck.

slajd rdna2

GPU Raphaela to tylko jeden z tych maleńkich szarych bloków.

Maleńki procesor graficzny może nadrobić część deficytu sprzętowego dzięki wysokiemu taktowaniu 2200 MHz, ale wciąż mamy do czynienia z dość ograniczoną wydajnością grafiki. Przynajmniej „dość ograniczone” w porównaniu z innymi nowoczesnymi procesorami graficznymi. Aby spojrzeć z innej perspektywy, ten zintegrowany procesor graficzny ma podobną teoretyczną wydajność grafiki rastrowej do Radeon HD 4850, HD 5670 lub HD 7730. Niedaleko od R7 250. Jasne, są to starsze i słabsze procesory graficzne, ale grali w gry dobrze, gdy były nowe.

Zintegrowany procesor graficzny Raphaela jest z pewnością zupełnie nowy i na pewno możesz na nim grać również w niektóre gry. Żeby było jasne, mimo że jest oparty na tej samej architekturze RDNA 2, co obecne procesory graficzne AMD Radeon RX 6000 i chociaż obsługuje ten sam poziom funkcji DirectX 12_2, ten procesor graficzny nie jest w stanie grać w najnowsze i najlepsze AAA Tytuły 3D, nawet przy niskich ustawieniach. Po prostu nie jest wystarczająco potężny dla tytułów takich jak Watch Dogs: Legion czy Call of Duty: Modern Warfare II. Nie oznacza to jednak, że nie może grać w gry.

Skyrim
The Elder Scrolls Part V: Skyrim wyszedł 11 lat temu. Przepraszam.

W końcu jesteśmy graczami na PC. Nie rezygnujemy z poprzedniej generacji tytułów tylko dlatego, że wyszła następna generacja. Ukochane starsze serie, takie jak Nierealny turniej oraz Drżeć, Kontratak, Starcraft, Stare zwoje (włącznie z Skyrim) i tysiące innych klasycznych gier na PC powinny działać bezbłędnie na tym zintegrowanym procesorze graficznym. Podobnie w przypadku dziesiątek tysięcy klasycznych gier wideo, w które można grać za pomocą emulatorów, oczywiście gry z piątej, szóstej, a nawet siódmej generacji konsol do gier nie powinny stanowić problemu dzięki obsłudze nowoczesnych sterowników iGPU. Nie musisz jednak ograniczać się tylko do starszych tytułów. Nawet obecne, nowoczesne gry mogą być odtwarzane — o ile nie są zbyt wymagające. Niezależne kochanie Kult Baranka powinien działać dobrze na małym GPU, podobnie jak darmowa gra fanowska „Survivors-like” Holokura (nie mówiąc nic o Ocaleni wampiry Sama karta graficzna powinna obsługiwać niemal każdą grę 2D, na przykład 30XX, Niewidzący, Wojownicze Żółwie Ninja: Zemsta Shredderai inne tytuły wydane w tym roku.

neonowy biały
Neon White jest zbudowany jak FPS, ale tak naprawdę jest szybką platformówką.

Jeśli jesteś ostrożny, gry 3D też się sprawdzają. Dzięki aktualizacjom sterowników AMD w tym roku, Minecraft Java powinien działać dobrze na zintegrowanym procesorze graficznym z rodziny Ryzen 7000. Inne gry 3D z grywalną wydajnością obejmują najnowsze hity Neonowa bielwłaśnie wydany tytuł FPS Prodeusi tryb wieloosobowy Rogue-like Ryzyko deszczu 2. Cholera, nawet przetestowaliśmy Fortnite po prostu zobacz, czy to zadziała. Spoiler: tak.

Ryzen 7000 rdna2 igpu wydajność fortnite

Testowaliśmy grę na różnych ustawieniach, zaczynając od 1080p na średnim ustawieniu. Podczas gdy niektórzy ludzie nazywają średnią 30 FPS „grywalną”, nie byśmy – przynajmniej nie w konkurencyjnym tytule, takim jak Fortnite. Zezwolenie grze na ustawienie własnych „zalecanych” ustawień sprowadziło nas do rozdzielczości 1600×900 z mieszanką ustawień niestandardowych, ale spadek do 720p drastycznie poprawił nasze minimum i sprawił, że gra była całkiem grywalna, chociaż musieliśmy wrócić do DirectX 11, ponieważ tryb DirectX 12 miał znacznie gorsze 1% dołki, które prezentowały się jako widoczne zacinanie się.

fortnite średni 720p

Czy polecilibyśmy komuś grę? Fortnite Battle Royale na tych zintegrowanych grafikach? Absolutnie nie. To nie jest wspaniałe doświadczenie, a jak już wspomnieliśmy, istnieją dziesiątki tysięcy gier, które wspaniałe wrażenia nawet na procesorze graficznym tego kalibru. Jest to jednak ciekawy eksperyment, który pokazuje, jak daleko zaszła technologia graficzna AMD, gdy tak niewielka karta graficzna może poradzić sobie z dość intensywną grą 3D. AMD obiecuje 50% poprawę wydajności na wat dzięki częściom nowej generacji, co może mieć fascynujące implikacje dla dolnego segmentu rynku.Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=633204c550d14a0589024c26a6b09a56&url=https%3A%2F%2Fhothardware.com%2Fnews%2Famds-ryzen-zen-4-igpu-can-run-these-games&c=1791132463575944530&mkt=fr-fr