nexa pewny siebie OG może „wyrządzić szkody” w drodze do Rio Major pomimo załamania


OG miał za sobą kilka trudnych miesięcy. Pomiędzy pominięciem Antwerp Major a zmianami w składzie, pojawiły się przebłyski błyskotliwości – i pewne wycie. Pomimo wzlotów i upadków kapitan Nemanja „nexa” Isakovic jest przekonany, że mogą zrobić Rio Major, a nawet spowodować pewne szkody.

DreamHack Melbourne był turniejem, o którym należy zapomnieć dla OG. Wchodząc jako gorący faworyt, europejska drużyna nie mogła nic zepsuć, ponieważ padła ofiarą Entropiq, zanim została zdenerwowana przez chińskie minnows Wings Up Gaming w Decider Group A. Nie udało im się przejść do play-offów, opuszczając scenę ⁠— i kraj ⁠— przygnębiony.

Nexa nie wymyślała wymówek, powiedziała, że ​​zespół wziął na siebie pełną odpowiedzialność, zamiast wskazywać na czynniki związane z jet lagiem lub nerwami scenicznymi. Jednak powiedział jedną rzecz, a to był napięty harmonogram zespołu, nawet po przerwie dla graczy, który sprawił, że byli wyczerpani.

„Zabrakło nam energii”, po prostu powiedział do Dexerto. „To nie była tylko podróż. Od samego początku sezonu mieliśmy bootcamp, potem zagraliśmy w kwalifikacjach RMR, a potem zagraliśmy w BLAST. Byliśmy w drodze przez 32 dni prosto do tego miejsca, więc odbiło się to na nas.

„Nie szukam wymówek – graliśmy okropnie przez cały ten turniej. Możesz pomyśleć, że z tyłu tego turnieju pojawiły się niepokojące oznaki, ale wiemy, dlaczego graliśmy źle, jakie były problemy i jak je naprawić na następny raz.

To ta pozytywna perspektywa, znajdująca coś z niczego, którą OG wykorzystuje, gdy pchają w kierunku Majora. Drużyna ma mieszane wyniki z przerwy w grze. W pierwszych otwartych kwalifikacjach awansowali do drugiego europejskiego RMR w Rio Major, a następnie osiągnęli wzrost formy w BLAST Premier Fall Groups.

Posiadanie tych wyników zarezerwowanych przez wysadzenie w Roobet Cup przed zmianą składu, a potem DreamHack Melbourne, nie jest najlepszym wyglądem. Pojawia się również po przegraniu Antwerp Major o jeden mecz z przegraną z Eternal Fire.

Zespół dostosowuje się do nowej dynamiki, a 60% składu zmieniło się w ciągu zaledwie kilku tygodni, a w nowej krwi jest coś ekscytującego.

„Wraz ze zmianą Degster na Mantuu dynamika zespołu jest zupełnie inna” – wyjaśnił nexa. „Jedyną rzeczą, jaką zyskujemy dzięki Degsterowi, jest to, że ma o wiele więcej energii podczas gry. Jest animowany, wszystko podkręca. Jest jednak kilka rzeczy, które straciliśmy i staramy się to nadrobić i wdrożyć nowe systemy.

„F1KU i Neofrag są również bardzo zielone, więc było dużo więzi zespołowych i wzajemnego poznawania się, poznawania ich stylów gry i tego, co lubią robić, i wykorzystywania ich w najlepszy sposób, jaki uważam za stosowny.

„Widzę również obszary, w których mogę się poprawić i pomóc im ulepszyć i wydobyć więcej z ich własnego potencjału, ponieważ istnieją mapy, na których wszyscy czują się komfortowo, ale są też inne, na których wszyscy są pobieżni. Jest praca do wykonania, ale dobrą rzeczą jest to, że wibracje są dobre. Każdy jest chętny do zabawy i nauki, a to naprawdę pozytywna rzecz”.

João Ferreira dla PGL

Powrót nexy do Australii na DreamHack Melbourne był katastrofą dla OG, odpadając w grupach.

To wszystko jest częścią projektu OG nexa został umieszczony na czele na początku 2022 roku. Były G2 Esports IGL dał istniejącemu składowi sześć miesięcy, aby działał ze starą fundacją. Było oczywiste, że tak się nie stanie, więc przesunął drużynę w innym kierunku, aby znaleźć bardziej synergiczne dopasowanie ⁠ — nawet jeśli gracze nie mieli tej samej wartości nazwy.

„Mieliśmy bardziej stabilnych, doświadczonych graczy i położono fundamenty. Wchodziłem w to i próbowałem zrobić, co mogłem z zespołem, który miałem, i sprawdzałem, czy ten skład może działać. To, co powiedziałem OG, kiedy dołączyłem, to to, że mogę pracować z tym zespołem przez sześć miesięcy i ponownie ocenić, czy możemy kontynuować, czy nie.

„Zmiana wzięła się z tego, że chciałem grać z młodszymi, bardziej głodnymi graczami, którzy będą do mnie więcej mówić, którzy chcą więcej grać w tę grę ⁠ — pasjonują się tym i chcą się wykazać.

„Teraz, gdy jestem najbardziej doświadczonym facetem w zespole, wszyscy patrzą na mnie i czują się komfortowo, przychodząc do mnie i rozmawiając ze mną o tym, czego chcą. Czuję się dobrze w tej roli, dobrze wiedząc, że jestem osobą otwartą i zawsze mogą przyjść do mnie i zapytać o wszystko, co ich trapi, nawet poza grą, jak postać starszego brata.

Jest to również potrzebna nexa zmiana na tym etapie jego kariery. Bycie młodym IGL na liście weteranów starło się z hierarchią. Teraz jest weteranem IGL w młodym składzie, a na serwerze jest lepszy przepływ.

25-latek musiał zdobyć trochę kontroli i pokierować zespołem w odpowiednim kierunku, a teraz w końcu realizuje to marzenie dzięki temu drugiemu rozliczeniu OG.

„Pomogło mi to zyskać pewność siebie, moje powołanie, a także jako zawodnika. Przychodzą do mnie po radę i wiem, że cokolwiek im powiem, traktują to jako prawdę i starają się to robić w ten sposób.

„Wcześniej w G2 lub w poprzedniej iteracji OG byłem młodym facetem – szczególnie w G2. Jako IGL nie zawsze jest łatwo zdobyć szacunek wśród starszych graczy niż ty, więc teraz mam tę moc i pewność, że cokolwiek powiem, ci faceci będą mnie wspierać bez względu na wszystko i pójdą dalej.

Pytanie do OG z tego miejsca brzmi jednak, czy mają wystarczająco dużo czasu przed Rio, aby wszystko wzmocnić? Wraz z nadchodzącym Majorem za kilka miesięcy i rozpoczęciem RMR, OG ma przed sobą sprint, aby osiągnąć największy etap w CS: GO. Biorąc pod uwagę, że brakowało im energii w DreamHack Melbourne, nie ma zbyt wiele czasu na odzyskanie sił.

Pokazali też przebłyski blasku. Biegi OG w BLAST są tego świadectwem ⁠ — zarówno przed, jak i po zamianie składu. Według nexy, drużyna gra lepiej na większych scenach, „z dużo większą energią i pewnością siebie” w porównaniu do imprez o niższych stawkach.

„Na BLAST pokazaliśmy, jak wszyscy są animowani — uderzaliśmy pięściami i krzyczeliśmy, mimo że było to wydarzenie studyjne, dając z siebie wszystko, co dostaliśmy. W odróżnieniu [DreamHack Melbourne]gramy na scenie przed tłumem i jesteśmy po prostu martwi w środku.”

Chodzi tylko o to, aby znaleźć kliknięcie, aby naprawdę rozpocząć grę: „Wiem, że możemy teraz rzucić wyzwanie każdemu zespołowi na świecie. Mamy siłę ognia, jesteśmy taktycznie zdrowi. Wiemy, jak pokonać każdą drużynę i to tylko jedna rzecz, która nam odpowiada.

„Kiedy to kliknie i wszyscy płoną z dużą ilością energii i po prostu zaczynamy ze sobą rozmawiać ⁠— to nie jest martwe w komunikacji ⁠— naprawdę gramy naprawdę dobre CS. Jeśli to kliknie i zagramy na tym samym poziomie, co w BLAST, zobaczę, jak zadajemy prawdziwe obrażenia w Majorze.Źródło : https://www.dexerto.com/csgo/nexa-confident-og-damage-lead-up-rio-major-despite-slump-1928283/