New World to pierwsza gra wideo Amazona, która ma pół miliona graczy jednocześnie na Steamie • Eurogamer.net


Po serii głośnych porażek Amazon ma w rękach swoją pierwszą grę wideo z New World.

Fantazyjne MMO za 35 funtów wystartowało dzisiaj i przekroczyło już pół miliona równoczesnych graczy na Steamie, co czyni ją drugą najczęściej graną grą na platformie Valve, za tylko Counter-Strike: Global Offensive. Jak można się spodziewać, serwery mają problemy.

Według SteamDB, New World pokonał teraz indie hit z równoczesnych graczy Valheim, zajmując piąte miejsce na liście wszechczasów równoczesnych Steam.

Ta treść jest hostowana na zewnętrznej platformie, która wyświetli ją tylko wtedy, gdy zaakceptujesz pliki cookie do targetowania. Włącz obsługę plików cookie, aby wyświetlić.

W momencie publikacji tego artykułu New World miało 532 535 równoczesnych graczy na Steam. Oczekuje się, że liczba ta wzrośnie wraz ze zbliżającym się weekendem.

Amazon już kilka razy opóźniał New World – w wysokości 17 miesięcy od pierwotnego ogłoszonego okna startowego – a jego wydanie następuje po serii niepowodzeń w grach wideo dla megakorporacji. W październiku ubiegłego roku firma anulowała wieloosobową grę akcji Crucible – pięć miesięcy po jej wydaniu i cztery miesiące po jej bezprecedensowym nieopublikowaniu – a kwiecień przyniósł wiadomość, że MMO „Władca Pierścieni” firmy Amazon nie jest już w fazie rozwoju po sporze z chińskim megakorporem Dziesięć centów.

Robert Purchese z Eurogamer cieszył się z tego, co grał w New World w zeszłym miesiącu, mówiąc: „W New World jest coś odświeżająco oldschoolowego, coś trochę Ultima Online… Jeśli wiesz, co robisz, chwała w New World jest po to, aby biorąc, a zagorzali gracze to uwielbiają”.

Source : https://www.eurogamer.net/articles/2021-09-28-new-world-is-amazons-first-video-game-hit-with-half-a-million-concurrent-players-on-steam