Nawet nie przepadam za kotami, ale Little Kitty, Big City już skradło moje serce


Zawsze jestem tu dla wyjątkowych, małych gier indie i Mały kotek, duże miasto z Double Dagger Studio w Seattle jest jednym z najbardziej obiecujących, jakie widziałem pod tym względem od jakiegoś czasu.

Podczas Summer Game Fest Play Days w Los Angeles miałem okazję osobiście zapoznać się z uroczym symulatorem małego kota i byłem pod wrażeniem. Powinienem również wspomnieć, że nie jestem nawet kotem.

Od samego początku ludzie, którzy widzą grę o kocie, myślą o ubiegłorocznym Zabłąkany. Ale poza tym podobnym założeniem gry nie mogą być bardziej różne. Chwila Zabłąkany odbyła się w cyberpunkowej dystopii, Mały kotek, duże miasto jest o wiele bardziej beztroski. Wykorzystując prostą, ale efektowną estetykę oraz urocze i żywe animacje, Double Dagger — prowadzony przez byłego Counter Strike: GO deweloper Matt T. Wood — stworzył przyjazną atmosferę w grze, która dodaje jej ogromnego uroku. Zamiast przetrwać w ponurej postapokalipsie, twoim jedynym zadaniem po wypadnięciu z okna jest poruszanie się po miejskim mieście i powrót do domu.

Chociaż poza tym gra jest lekka narracja, na całym świecie wciąż jest zaskakująco zabawne pisanie. Nasza kocia bohaterka faktycznie rozmawia ze zwierzętami, które spotyka na świecie, a ten dialog ma w sobie ujmujący stopień dowcipu. Szczególną atrakcją jest wrona, która uważa się za sprytnego potentata biznesowego, kierując cię we właściwym kierunku przedmiotów kolekcjonerskich, które można znaleźć, aby z nim handlować. Niektóre z nich obejmują kapsułki „w stylu gotcha”, które odblokowują nowe kosmetyki dla kota. W międzyczasie inny kot, którego spotykasz, uczy cię, jak rzucać się na ptaki podczas jednej czynności, aby zbierać ich pióra, i szybko upomina cię, że myślisz, że w przeciwnym razie naprawdę je skrzywdzisz.

Ogólnie rzecz biorąc, gra obejmuje również fakt, że koty mogą być, cóż, dupkami. W dowolnym momencie możesz pociągnąć za spust, aby mieć łapę kota w lewo lub w prawo, co możesz zrobić, aby przewrócić przedmioty, takie jak rośliny doniczkowe na półce lub puszki z farbą mężczyzny na płótnie. W niektórych przypadkach są nawet piłki, które możesz spróbować skierować do pobliskiej sieci. Te małe czynności pomagają zachować świeżość rozgrywki z chwili na chwilę; chociaż w żadnym wypadku nie jest to naprawdę otwarty świat, masz możliwość udania się w boczną uliczkę lub parking, aby zobaczyć, co tam jest.

Wood powiedział mi, że chce zachęcić graczy do powracania do obszarów, gdy uzyskają później nowe umiejętności, ale szybko zaznaczył, że jest to bardziej Resident Evil-inspirowany niż czysty styl Metroidvania. Jest coś do powiedzenia na temat gry, która pozwala ci eksplorować w wolnym czasie bez jakiejkolwiek wymuszonej walki lub ciężkiej historii, która mogłaby ją obciążyć. Zasadniczo jest to po prostu „bądź kotem i zwariuj w mieście” i tym lepiej.

Farba Little Kitty Big City

Co więcej, jeśli Zabłąkany pokazał nam cokolwiek, to to, że przystępna gra w koty ma szeroki urok i Mały kotek, duże miasto, z naciskiem na wyluzowane zajęcia z kotami, może być jeszcze większym hitem. Fakt, że gra skupia się na różnych aktywnościach, aby urozmaicić rozgrywkę, zamiast dorzucić formę walki, która jest czymś, co nękało Zabłąkanyw późniejszych godzinach, powinno tylko uczynić go bardziej kuszącym dla przypadkowej publiczności. Niezależnie od tego, czy jesteś fanem kotów, czy po prostu lubisz relaksujące gry bez przemocy, Mały kotek, duże miasto powinien być absolutnie na twoim radarze.

Mały kotek, duże miasto pojawi się na Nintendo Switch i PC na początku 2024 roku.

Źródło obrazu: Double Dagger Studio

Źródło : https://mobilesyrup.com/2023/06/10/little-kitty-big-city-preview/