NAVI zaprzecza twierdzeniom o zapłacie 1,35 miliona dolarów za iM i JL

NAVI zaprzeczyło, że zapłaciło 1,35 miliona dolarów za pozyskanie Ivana „iM” Mihai i Justinasa „jL” Lekaviciusa z Cybersport.

NAVI zaprzecza raportowi dotyczącemu wymiany z Cybersportem

Przed następnym sezonem Counter-Strike Natus Vincere zaskoczyło społeczność FPS, przechodząc z ukraińsko-rosyjskiego składu na międzynarodowy. W tym miała miejsce przypuszczalna wymiana z drużynami Apeks i GamerLegion, za którą organizacja zapłaciła 1,35 miliona dolarów, co jednak NAVI zaprzeczyło.

Ostatnio Natus Vincere zwolniło Denisa „electroNic” Sharipova i Ilyę „Perfecto” Zalutskiego, którzy trafili do składu Cloud9 po raportowanej transakcji o wartości 2 miliony dolarów. Natus Vincere użyło tych pieniędzy, by pozyskać iM-a i JL-a, według informacji z Cybersportu, który podał, że NAVI zapłaciło 900 tysięcy dolarów za iM-a i 450 tysięcy dolarów za JL-a. Wydawało się to możliwe, ponieważ iM cieszył się dużej popularności po swoim występie na wcześniejszym turnieju Major.

Ale NAVI niedawno oskarżyło raporty o fałszowanie informacji.

Ocena raportu dotyczącego wymiany przez Natus Vincere

Po przeczytaniu raportu z Cybersportu, NAVI poinformowało portal Dust2.us, że podane liczby są nieprecyzyjne. Kwota za iM-a była podana w raportach jako dużo wyższa niż to, ile Natus Vincere naprawdę zapłaciło. Całkowita suma była „dwukrotnie większa” niż to, ile organizacja rzeczywiście zapłaciła za dwóch graczy, według Dust2.us.

Czas pokaże, czy ta inwestycja była tego warta. Natus Vincere wciąż musi dostosować się do swojego nowego zespołu z angielskojęzycznymi graczami. Nowa drużyna zajęła 4-6. miejsce na BLAST Premier Fall Groups i 7-8. miejsce na IEM Cologne 2023.

Lost 1-2 to @AstralisCS and our Cologne run ends here… I’m very disappointed in my individual performance, still a lot to learn from this experience ❤️ Thanks for all your support, I will come back stronger for next events 🙏— NAVI iM- (@iMeCSGO) 1 sierpnia 2023

Następny duży turniej to Gamers8, a potem ESL Pro League Season 18. Mam nadzieję, że drużyna poprawi komunikację i bardziej się zgraje do tego czasu.

Źródło : win.gg