Na’Vi kończy rok dominacji, wygrywając w światowym finale BLAST


Natus Vincere pokonał Gambit Esports 2-1 i zdobył trofeum podczas BLAST Premier: World Final. Zarabiają 500 000 $ w nagrodach pieniężnych, podczas gdy Gambit zabiera do domu 250 000 $ za drugie miejsce. Na’Vi zostało również wielokrotnymi mistrzami, wygrywając BLAST Premier: Global Final na początku 2021 roku. Zwycięstwem Na’Vi, najlepsza drużyna na świecie, zakończyła niesamowity rok.

„Jestem bardzo dumny z mojego zespołu”, powiedział lider Na’Vi w grze Kirill „Boombl4” Mikhaylov w wywiadzie po meczu. „Zrobiliśmy to z dolnego przedziału, jak na początku roku”.

Mecz był powtórką znanych derbów dwóch drużyn ze Wspólnoty Niepodległych Państw. Gambit może pochwalić się zwycięskim rekordem nad Na’Vi, ale Na’Vi było silniejsze w sieci LAN – w szczególności zniszczyło Gambit w półfinale PGL Major Stockholm 2021.

Mimo że Na’Vi zrezygnowało z wyboru mapy Mirage, 11-16, szybko odpowiedzieli na Ancient, 16-11. Inferno było całkowicie jednostronne, a Na’Vi grało jedne ze swoich najlepszych Counter-Strike od początku Światowego Finału BLAST. Wysadzili Gambit z serwera uderzeniem 16-6, cały czas krzycząc entuzjastycznie i stając się głośniejszym niż to, co jest typowe dla zespołu.

„Byliśmy tak podekscytowani”, powiedział Ołeksandr „s1mple” Kostyliev w wywiadzie po meczu. „Po każdej rundzie mówiliśmy sobie, że Boombl4 powinien być głośniejszy niż [Vladislav “nafany” Gorshkov]”.

S1mple został wybrany MVP światowego finału BLAST. Zakończył wielki finał z 77 zabójstwami i 40 zgonami na potwornym rankingu 1,62. Nikt na serwerze nawet nie zbliżył się do poziomu s1mple, chociaż Valerii „b1t” Vakhovskyi również spisał się dobrze. B1t kończy swój debiutancki rok i pierwszy rok w Na’Vi bez przegrywania ani jednego wydarzenia LAN.

„Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku, hejterzy” – powiedział s1mple. „Mam nadzieję że miewasz się dobrze.”

Na’Vi wygrało wszystkie turnieje S-Tier LAN w drugiej połowie 2021 roku. Ich wygrane turniejowe w tym roku obejmują:

  • Premiera BLAST: Globalny Finał 2020
  • Intel Extreme Masters XVI – Kolonia
  • Sezon 14 ESL Pro League
  • Major PGL Sztokholm 2021
  • BLAST Premier: jesienne finały 2021
  • BLAST Premier: Światowy Finał 2021

Zarobki zespołu w 2021 r. wyniosą około 3,2 miliona dolarów z kolejnym milionem za wygraną w Intel Extreme Masters Grand Slam.

Po zakończeniu światowego finału BLAST, kolejnym ważnym turniejem Counter-Strike: Global Offensive poziomu 1 będzie IEM Katowice, który rozpocznie się 15 lutego 2022 r.Źródło : https://www.upcomer.com/navi-end-year-of-dominance-with-win-at-blast-world-final/